вологість:
тиск:
вітер:
День пам’яті та перемоги над нацизмом
Сьогодні, 8 травня 2025 року, світ відзначає 80-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. У ній взяли участь 80% населення планети, загинуло від 50 до 85 млн людей.Понад 10 років тому Україна долучилася до традиції відзначення перемоги над нацизмом в європейському дусі – не святкуємо, а вшановуємо. Саме так у суспільстві усталилося сприйняття 8 травня та Другої світової війни крізь людський вимір, з акцентом на ролі людей, котрі боролися проти нацизму. У День пам’яті та перемоги Україна традиційно вшановує їх, висловлює повагу та вдячність усім борцям із нацизмом, увічнює пам’ять про загиблих воїнів і жертв найкривавішої і найжорстокішої в історії людства війни.
Друга світова розпочалася для України нападом нацистської Німеччини на Польщу 1 вересня 1939 року і бомбардуванням німецькою військовою авіацією Львова та інших наших міст. А з 22 червня 1941-го після вторгнення військ Німеччини та її союзників на територію СРСР уся Україна стала ареною запеклих бойових дій. Близько 7 мільйонів осіб було мобілізовано за роки війни з України до Червоної армії. Кожний другий із них загинув, а кожний другий із тих, хто залишився живим, отримав інвалідність. День пам’яті та перемоги – це нагадування, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в СРСР, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам.
Війна – це катастрофа, трагедія, мільйони загиблих і скалічених тіл і душ.
Не засвоївши уроки історії, Росія перетворилася з переможця нацизму на його ідейного спадкоємця.
Відкрита агресія путінської Росії проти України, яка почалася 24 лютого 2022 року стала битвою українського народу за власне існування.
За оцінками ООН, майже дві третини українських дітей були змушені залишити свої домівки. Росія викрала майже 20 тисяч маленьких українців. Нині за кордоном шукають прихистку 6,4 мільйони українських біженців.
Кремль задумав не просто окупацію України, а геноцид українського народу шляхом фізичного винищення національно-свідомих українців та тотальної насильницької русифікації решти населення.
Героїчний опір українців агресору — це не лише боротьба за фізичне виживання Українського народу та свободу країни. У цій війні Україна захищає свій європейський вибір, національну ідентичність і цінності як частину європейських. Українці проливають кров за вільну і демократичну Європу.
Україна обов’язково переможе ворога й відновить свою територіальну цілісність.
Джерело: Український інститут національної пам’яті

Новини рубріки

У Звягелі відбудеться ярмарок вакансій для жінок: підтримка, робота і нові можливості
08 травня 2025 р. 14:42

Засновник Житомирської прозової школи та легенда: відбулось прощання з Валерієм Шевчуком
08 травня 2025 р. 14:29

Як отримати грошову допомогу на дитину з тяжким захворюванням без інвалідності
08 травня 2025 р. 14:14