вологість:
тиск:
вітер:
Житомирщина укріплює кордон з Білоруссю: майже 2,5 млрд грн на "пекельну пастку" для ворога
8 травня начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко провів нараду з керівництвом 9 прикордонного загону імені Січових Стрільців та представниками громад прикордонних районів. Основна мета зустрічі – подальше зміцнення державного кордону з Білоруссю, яка продовжує залишатись окупованим плацдармом російського режиму та становить потенційну загрозу .
"Ми постійно впроваджуємо безпекові заходи, які мають на меті зробити наш кордон пекельною пасткою для ворога. І спільними зусиллями нам вдалося вже багато чого зробити.
З перших днів повномасштабного вторгнення Житомирська обласна військова адміністрація налагодила тісну та ефективну співпрацю з військовим командуванням, зокрема й з Державною прикордонною службою та 9 прикордонним загоном ім. Січових стрільців. Ми працюємо як єдиний злагоджений механізм, об'єднуючи зусилля для посилення обороноздатності регіону.
Наразі на Житомирщині розбудовано глибоко ешелоновану систему оборони. Вогневі позиції посилені фортифікаційними спорудами з армованого залізобетону. Створено мережу ротних та взводних опорних пунктів, побудовано систему спостереження з відповідним обладнанням.
Загалом державою, областю та громадами спрямовано на посилення обороноздатності кордону майже 2,5 млрд грн. Безпосередньо на підтримку 9-го прикордонному загону імені Січових Стрільців з обласного бюджету виділено близько 60 млн грн.
Водночас ми розуміємо, що можемо та маємо зробити більше для захисту кордону. Адже ситуація на кордоні з білоруссю вимагає постійної пильності та готовності до будь-яких сценаріїв. Поки ця країна залишається союзником агресора, загроза зберігається. Тому наше завдання – зробити наш кордон максимально міцним та неприступним".
FAQ
Які області України межують із Білоруссю?
Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська та Чернігівська.
Що таке "глибоко ешелонована система оборони"?
Це багаторівнева система укріплень, яка включає спостережні пункти, фортифікаційні споруди, укриття та бойові позиції, розміщені на різній глибині для стримування наступу противника.
Чи можливо вторгнення з території Білорусі у 2025 році?
Військові не виключають такої ймовірності, тому нарощування обороноздатності триває безперервно.

Новини рубріки

Звіт про роботу КП “Теплозабезпечення” за тиждень
09 травня 2025 р. 17:10

«Благословімо Матір на землі!» — концерт до Дня матері у Коростені
09 травня 2025 р. 17:10

Концерт для американських партнерів: «Орея» з Житомира представила Україну...
09 травня 2025 р. 17:06