Національний мультипредметний тест 2025: як Житомирщина готується приймати понад...

12 травня 2025 р. 16:29

12 травня 2025 р. 16:29


У Житомирській області створено 42 екзаменаційні центри

У Житомирській області цього року понад 10 тисяч вступників проходитимуть національний мультипредметний тест 2025 . Основна сесія тестування триватиме з 17 травня до 19 червня. Для її проведення в області облаштовано 42 тимчасові екзаменаційні центри (ТЕЦ) у 12 населених пунктах — від Житомира до Баранівки. Інформацію щодо цього цього надала пресслужба Житомирської ОВА.

«Цьогоріч до участі в НМТ зареєструвалися 10 929 осіб. Це майже на 600 більше, ніж торік», — повідомляє Житомирська обласна військова адміністрація.

Як проходитиме НМТ у 2025 році

Національний мультипредметний тест 2025 передбачає складання чотирьох блоків завдань: трьох обов’язкових (українська мова, математика, історія України) і одного предмета на вибір (зазначається під час реєстрації).

Найбільш популярним серед необов’язкових предметів стала англійська мова — її обрали 28,2% учасників. Далі йдуть географія (26,4%) та біологія (23%). Найменше охочих складати хімію, фізику чи іноземні мови, відмінні від англійської.

Усі блоки абітурієнти проходитимуть в один день:

  • Українська мова — 60 хвилин
  • Математика — 60 хвилин
  • Перерва — 20 хвилин
  • Історія України — 60 хвилин
  • Предмет на вибір — 60 хвилин

Початок першої частини — о 10:00. Учасники повинні прибути до ТЕЦ до 09:50. Загальна тривалість тестування — 240 хвилин.

Результати за кожним предметом будуть конвертовані у шкалу 100–200 балів згідно з таблицями, затвердженими Міністерством освіти і науки України.

Де саме відбудеться тестування на Житомирщині

Цьогоріч область збільшила кількість екзаменаційних центрів — із 27 до 42. Найбільше ТЕЦ працюватимуть у Житомирі (16), Бердичеві (4), Коростені (4) та Звягелі (4). Менше — в Олевську, Овручі, Малині, Баранівці, Андрушівці, Чуднові, Ємільчиному та Коростишеві.

У кожному ТЕЦ облаштовано від 10 до 15 комп’ютерних робочих місць, під’єднаних до інтернету. До того ж, у кожному приміщенні або поряд із ним обов’язково має бути укриття цивільного захисту, яке вміщує всіх учасників та працівників.

Загалом у проведенні НМТ в області будуть задіяні 456 працівників, серед яких відповідальні за центри, інструктори, чергові та медики.

Безпека та контроль під час НМТ

У ТЕЦ працюватимуть співробітники поліції охорони. Вони перевірятимуть учасників на наявність заборонених пристроїв — мобільних телефонів, засобів зчитування інформації тощо. Контроль здійснюватиметься за допомогою металодетекторів.

Додаткова сесія для тих, хто не встиг

Додаткова сесія НМТ відбудеться з 14 по 25 липня. У Житомирській області вона проходитиме у чотирьох містах: Житомирі, Бердичеві, Коростені та Звягелі.

Зареєструватися для участі в ній можна буде з 9 до 14 травня — це стосується тих, хто:

  • не встиг подати документи в основний період з поважних причин;
  • отримав відмову у реєстрації.

Якщо через технічні проблеми певний ТЕЦ не зможе провести тестування в основний період, він буде автоматично перенесений на додаткову сесію.

Національний мультипредметний тест 2025: як Житомирщина готується приймати понад...

Джерело: 1.zt.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua