вологість:
тиск:
вітер:
Безпека на залізниці: правила, що рятують життя
Залізничний транспорт відіграє ключову роль у житті нашої держави, забезпечуючи надійне сполучення між містами, громадами та регіонами. Щодня сотні громадян користуються його послугами. Проте за цією зручною системою пересування приховується підвищена небезпека для тих, хто нехтує правилами поведінки на об’єктах залізничного транспорту.
На жаль, статистика свідчить про тривожну тенденцію. За даними Житомирського колійного ремонтно-механічного заводу АТ «Укрзалізниця», станом на 27 березня 2025 року на залізничних об’єктах регіональних філій зафіксовано 70 випадків травмування сторонніх осіб , з яких 46 – зі смертельними наслідками . Особливу тривогу викликає зростання травмування дітей : із початку року травмовано 6 дітей віком до 16 років, із них 4 – загинули. Порівняно з минулим роком це значне зростання.
З метою запобігання нещасним випадкам, збереження життя та здоров’я мешканців бердичівської громади, відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради закликає дотримуватись Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1995 № 903.
Основні правила поведінки на залізниці, які повинен знати кожен:
🔸 Забороняється ходити по залізничних коліях, перебувати у службових приміщеннях залізниці (крім дозволених) та у вагонах під час їх відстою, якщо ви не є працівником залізничного транспорту.
🔸 Для переходу через колії використовуйте лише пішохідні мости, тунелі або спеціально облаштовані переходи.
🔸 Категорично заборонено псувати залізничні колії, обладнання та вчиняти будь-які дії, що можуть порушити рух поїздів або створити небезпеку.
🔸 На вокзалах та платформах не дозволяється :
- підходити ближче ніж на 0,5 м до краю платформи до повної зупинки поїзда;
- пошкоджувати або забруднювати майно залізниці;
- здавати на зберігання чи заносити у вокзал зброю, вибухові, токсичні, радіоактивні чи легкозаймисті речовини.
🔸 Не наближайтеся до проводів контактної мережі ближче ніж на 2 метри. Не торкайтеся елементів електроустаткування — це смертельно небезпечно.
🔸 Заборонено підійматись на дах вагонів, контейнерів, локомотивів, навіть якщо поїзд стоїть. Пам’ятайте — електрична напруга контактної мережі становить 27 500 вольт!
Бережіть своє життя та життя близьких!
Дотримання цих простих, але важливих правил — це не просто вимога законодавства, а ваш особистий внесок у власну безпеку та безпеку оточуючих. Не ризикуйте даремно — цінується кожне життя!
Відділ з питань НС та ЦЗН
виконавчого комітету Бердичівської міської ради
– Просимо поширити цю інформацію серед рідних, друзів і знайомих.
📢 Слідкуйте за нашими оновленнями на офіційній сторінці міської ради та в соціальних мережах.
📞 У разі надзвичайної ситуації – телефонуйте 101!

Новини рубріки

«Довідник безбар’єрності» — твій гід з безбар’єрного спілкування
19 травня 2025 р. 22:36

Тиждень безбар’єрності на Житомирщині
19 травня 2025 р. 22:36