Будівництво укріплень на Житомирщині: журналісти виявили підозрілі фінансові схеми

21 травня 2025 р. 18:40

21 травня 2025 р. 18:40


Поки прикордонні райони області звітують про готовність до оборони, частина компаній, що отримали підряди на будівництво фортифікацій, могла просто виводити кошти через фірми-прокладки

Будівництво оборонних споруд на Житомирщині, як і в інших прикордонних регіонах, стало одним із пріоритетів державної політики в умовах повномасштабної війни. Проте, як з’ясували журналісти Bihus.Info, частина бюджетних коштів, спрямованих на ці роботи, могла осісти в кишенях сумнівних компаній.

У розслідуванні, оприлюдненому 20 травня, йдеться про схеми, які можуть свідчити про завищення вартості робіт і використання фірм-прокладок. Серед фігурантів — компанії, які отримували підряди на будівництво як у Херсонській, так і в Житомирській області.

Зокрема, на Житомирщині частину замовлень отримала фірма «Навітехсервіс», що раніше фігурувала у розслідуваннях щодо реконструкції ЖК «Ірпінські Липки» на Київщині. Компанія отримала понад 600 мільйонів гривень на будівельні роботи, а вже у 2024 році — понад 30 мільйонів на фортифікації.

Однак, за даними журналістів, «Навітехсервіс» не виконувала роботи самостійно, а одразу перерахувала кошти фірмі «Рейсквік», яка далі розподілила суми по пов’язаних структурах. Одна з них — «Мелтнер Стронг» — закупила 56 тонн тканини, що, за словами авторів розслідування, може свідчити про спробу перевести кошти в готівку. Частину коштів «Рейсквіка» взагалі не вдалося простежити — вони просто «зникли» у звітності.

Житомирщина — серед областей, де вже відкриті кримінальні провадження

Це розслідування — не перший сигнал про ймовірні порушення. Ще у листопаді 2024 року парламентська ТСК повідомляла про 81 кримінальне провадження, пов’язане з освоєнням бюджету на фортифікації та закупівлю дронів і засобів РЕБ. У Житомирській області правоохоронці відкрили щонайменше три справи. У двох з них, як повідомляв Житомир.info, йдеться саме про можливу розтрату державних коштів у великих розмірах — в умовах воєнного стану.

За інформацією Житомирської ОВА, до квітня 2024 року департамент регіонального розвитку уклав 50 договорів на будівництво фортифікацій загальною вартістю 2,1 мільярда гривень . Щоденно на об’єктах працювали понад 160 одини

Будівництво укріплень на Житомирщині: журналісти виявили підозрілі фінансові схеми

Джерело: malyn.media