вологість:
тиск:
вітер:
Шляхом звитяги: бердичівська громада відзначила свято Нескорених
Український Герой не «картонна» постать, портрет на стіні чи фотографія на стенді. Герой — це характер, свідомий вибір, важка праця, наполегливість і вчинки, що рятують життя. Герої — то українці багатьох поколінь, які не чекали на зручний момент і не змирилися зі свавіллям ворогів, а діяли згідно з принципами Честі та Гідності, з думкою про інших, з твердою вірою у праведність народної боротьби і неминучу Перемогу.
Слова вдячності й глибокої поваги лунали на адресу славетних співвітчизників біля меморіалу «Слава Героям» з нагоди вшанування українських Героїв, до якої долучилися Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, заступниці міського голови Олена Петрівська і Наталія Палкіна, керуюча справами виконавчого комітету міської ради Лариса Котнюк, члени родин загиблих Захисників України, керівники й представники структурних підрозділів Бердичівської міської ради, її виконавчого комітету, закладів культурної сфери, громадськість.
Необхідно зберегти пам’ять про героїчні вчинки українців минулого і сьогодення: гетьманів, князів, воїнів УНР, повстанців, учасників Революції Гідності, АТО, ООС, повномасштабної війни — людей, які не боялися ризикувати усім заради Батьківщини та майбутнього її народу, констатував Сергій Орлюк. Їхні подвиги, що назавжди вписані в історію, є джерелом сили, яка продовжує надихати наступні покоління українців на боротьбу за справедливість, свободу та збереження державності.
Після покладання квітів присутні були запрошені до Музею історії міста Бердичева на літературно-мистецьку зустріч з нагоди презентації збірки «Жива і скошена тече в мені трава» митця Анатолія Кичинського — письменника, поета-лірика, художника, перекладача, лавреата низки літературних премій, у тому числі Шевченківської. Майстер слова є членом Національної спілки письменників України, Асоціації українських письменників, Почесним членом Національної спілки художників України, активним громадським діячем та Почесним громадянином Херсона.
Кінь трави не їсть,
кінь води не п’є –
кінь копитами
шлях додому б’є.
Кінь вудила рве,
кінь сльозу ковта,
кінь без вершника
битий шлях верста.
Кінь води не п’є,
кінь трави не їсть –
кінь про смерть мою
має чорну вість.
Білий в яблуках,
почорнів мій кінь,
серед білих хат
ронить чорну тінь.
Вже і сам на тінь
перевівся він.
На подвір’ї став –
не встає з колін.
І води не п’є,
І трави не їсть.
Всі питаються:
“Що за дивний гість?”
Всі дивуються,
а моя рідня,
гірко плачучи,
обійма коня.
Поет ділився не лише рядками власного авторства, а й особистими спогадами. Зокрема, з болем повідомив, що його рідне село наразі перебуває під окупацією. Але митець наголосив, що продовжує активно творити і вірить у перемогу. Анатолій Кичинський повідав про особливий привід для гордості — має унікальний примірник своїх поезій, підписаний генералом Валерієм Залужним.
Пам’ять про Героїв, акцентували на заході, не абстрактна данина минулому, а неоціненний дороговказ у прийдешнє. За свободою, гідністю й незалежністю стоять втрачені життя і зруйновані долі, але також і мужність, і жертовність тисяч людей. Українські Герої протягом століть обирали відповідальність і дії на противагу ілюзорному комфорту. Їхня звитяга, переконані присутні, — заклик бути сильним і згуртованим народом. Ідучи шляхом Нескорених, українці доводять, що не втратили себе як нація, а навпаки, зміцнилися у переконанні: правда завжди варта боротьби.

Новини рубріки

На Житомирщині суд повернув громаді у користування 40 га берега над річкою Унава
24 травня 2025 р. 11:37

На Житомирщині прикордонники врятували рідкісного птаха – гагару білошию
24 травня 2025 р. 11:08