Літній відпочинок, як запорука гармонійного розвитку дитини

13 червня 2025 р. 10:32

13 червня 2025 р. 10:32


Літній табір відпочинку розглядається не тільки як тимчасове місцезнаходження дитини, де вона здобуває ті чи інші навички та знання, де цікаво проводить свій вільний час, але як необхідне буття, що дозволяє розкритися всім потенційним, прихованим духовним і фізичним можливостям. У змістовній стороні цієї життєдіяльності слід особливо виділити кілька аспектів:

  • п о-перше, це оптимальний руховий режим, раціональний розпорядок дня , відповідність навколишнього середовища гігієнічним нормативам, гігієнічні навички та здоровий спосіб життя ;

  • п о-друге, відпочинок дітей як потужний акумулятор «зарядки» і «розрядки»: психічної, моральної, етичної, естетичної, фізичної. Розумне поєднання відпочинку і праці, спорту і творчості дисциплінує дитину, балансує її мислення і емоції ;

  • п о-третє, система організованого відпочинку для дитини сприятлива тим, що в ній взаємодіють педагогічні та медичні, соціальні та індивідуальні зв’язки.

п о-перше, це оптимальний руховий режим, раціональний розпорядок дня , відповідність навколишнього середовища гігієнічним нормативам, гігієнічні навички та здоровий спосіб життя ;

п о-друге, відпочинок дітей як потужний акумулятор «зарядки» і «розрядки»: психічної, моральної, етичної, естетичної, фізичної. Розумне поєднання відпочинку і праці, спорту і творчості дисциплінує дитину, балансує її мислення і емоції ;

п о-третє, система організованого відпочинку для дитини сприятлива тим, що в ній взаємодіють педагогічні та медичні, соціальні та індивідуальні зв’язки.

Таким чином, організований відпочинок одночасно виконує розвиваючу, оздоровчу, освітню, культурологічну, психотерапевтичну, комунікативну функції.

Завдання системи літнього відпочинку полягає у тому, щоб викликати у дітей і підлітків живий і здоровий інтерес до всього навколишнього, бажання більше дізнатися і проаналізувати збагнене, навчитися самостійно мислити, приймати рішення, бути добрими, вдячними, чуйними, зарядитися духовною і фізичною енергією. Основою тут служать духовно-моральні та культурно-історичні народні традиції, так само як і багатошарове сприйняття світу, а також шляхи і методи їх реалізації у сфері конкретних повсякденних справ дитячого оздоровчого відпочинку дітей, взаємодія зі старшими, з сім’єю.

Тому головна мета змісту організованого літнього відпочинку дітей і підлітків полягає в тому, щоб створити такі умови і психологічний клімат, в яких дитина зуміла б максимально осмислити свою індивідуальність, розкрити свої бажання і потреби, осягнути свої сили і здібності, своє значення у житті, у родині, у товаристві.

На території Радомишльської міської ради ф ункціонувало 12 таборів організованого дозвілля на базі закладів загальної середньої освіти , які відвідували 499 дітей терміном 7 днів з 02.06.2025 року по 10.06.2025 року .

Згідно з ст. 7 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», Державним соціальним стандартом оздоровлення та відпочинку дітей, затвердженим наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 13.08.2009 року №2881 п ід час  відпочинку дітей організованого на базі 12-ти заклад ів загальної середньої освіти Радомишльської міської ради було створено належні умови щодо матеріально-технічного забезпечення , медичного обслуговування, повноцінного відпочинку дітей з належним дотриманням санітарно-гігієнічних правил та норм, заклади освіти було укомплектовано штатами кваліфікованих педагогічних, медичних працівників відповідно до нормативних вимог.

Керівник и заклад ів відпочинку постійно здійснювали контроль за дотриманням безпечних умов перебування, збереження життя і здоров’я дітей в закладах освіти. Медичні огляди працівників дитячих закладів відпочинку впорядковано відповідно до наказу МОЗ України від 23.07.2002 року №280.

У відповідності до наказу відділу освіти, молоді та спорту Радомишльської міської ради працівниками відділу освіти, молоді та спорту Радомишльської міської ради та головним спеціалістом відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Житомирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області проведено 5 комісійних обстежень таборів організованого дозвілля при їх функціонуванні на базі міських закладів загальної середньої освіти та Великорацького ліцею , працівник ом територіального органу Держпродспоживслужби надано пропозиції щодо покращення матеріально-технічного стану закладів освіти та проведено бесіди, лекції щодо профілактики ГКІ, харчових отруєнь, отруєнь грибами та дикорослими рослинами, хімічними речовинами (в тому числі нітратами, пестицидами), що містяться в ранній рослинній продукції.

Житомирське районне управління                                                                                         Головного управління

Держпродспоживслужби

в Житомирській області

Літній відпочинок, як запорука гармонійного розвитку дитини

Джерело: radmr.gov.ua