У Малині планують запровадити реабілітацію з віртуальною реальністю: допоможе і після...

27 червня 2025 р. 13:49

27 червня 2025 р. 13:49


Лікувати біль і тривогу планують за допомогою окулярів віртуальної реальності

Малинський центр первинної медико-санітарної допомоги готується до впровадження новітнього напряму в медицині — фізичної та психологічної реабілітації із застосуванням віртуальної реальності. Ідею втілюють у партнерстві з українською компанією ТОВ «ТІТАН-МЕД», що спеціалізується на технологіях змішаної реальності в медицині.

Про це у коментарі MALYN.MEDIA розповів головний лікар медзакладу Олександр Андрійцев.

З його слів, це рішення стало логічним продовженням зацікавлення команди Центру сучасними підходами до реабілітації — зокрема для пацієнтів, які пережили ПТСР, інсульт, інфаркт, мають фантомні болі після ампутацій чи страждають на тривожні розлади. Технологія, яку планують запровадити, уже активно застосовується за кордоном, а тепер її адаптують і для українських пацієнтів.

«Все почалося з фронту: мій син воює на Покровському напрямку, і якось передав окуляри з програмою — привіз від побратима. Ми подивились, як це працює, і я загорівся ідеєю , — розповів головний лікар Центру Олександр Андрійцев. — Потім дізналися, що в Україні є компанія „ТІТАН-МЕД“, яка адаптує такі програми українською мовою. Вони демонстрували ці рішення в академії післядипломної освіти Шупика, де я познайомився з проректором Олександром Толстановим — він і допоміг нам налагодити контакт».

У Малині планують запровадити реабілітацію з віртуальною реальністю: допоможе і після...

Під час зустрічі з представниками компанії стало зрозуміло: можливості технології виходять далеко за межі «медичного ґаджету». Ідеться про повноцінні візуалізовані програми, які використовують у травматології, хірургії та реабілітації. Наприклад, при заміні суглобів чи видаленні уламків після поранень хірург бачить у VR-окулярах модель, за якою планує точний розріз. У реабілітації після ПТСР пацієнт одягає окуляри й занурюється у спеціально підібрані сценарії з візуальними образами, голосовим супроводом, музикою, а згодом — і ароматерапією.

«Ми першими серед закладів первинної ланки заявили про готовність впроваджувати таку технологію. У межах нашої нової грантової пропозиції хочемо створити мінішколу, де навчатимуть лікарів і медперсонал, як працювати з цими програмами. Це новий етап — і для нас, і для пацієнтів» , — зазначив Андрійцев.

У медзакладі сподіваються, що реалізація проєкту стане прикладом того, як передові технології можуть бути доступними не лише в обласних або військових шпиталях, а й у невеликих громадах. І найголовніше — допоможуть людям, які постраждали від війни, повернутися до повноцінного життя.

У Малині планують запровадити реабілітацію з віртуальною реальністю: допоможе і після...

Джерело: malyn.media

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua