Київ
вологість:
тиск:
вітер:
Погода на 10 днів від
sinoptik.ua
Пам’ять у словах і світлинах: «Лесина оселя. Місце натхнення» — нове видання про музей Лесі Українки
Упродовж багатьох десятиліть Літературно-меморіальний музей Лесі Українки залишається головним туристичним магнітом Житомирщини.
Однією з непересічних подій для Звягельської громади стала презентація путівника «Лесина оселя. Місце натхнення», яка зібрала в стінах музею поціновувачів творчості Лесі Українки.
У заході взяли участь начальник управління культури і туризму Олександр Широкопояс, заступниця начальника управління Людмила Онищук, заступниця директора музею Людмила Гамма, працівники освітніх і культурних установ громади, студенти.
Путівник присвячений пам’яті завідувачці музею у 1965-2023 роках Віри Римської – Заслуженої працівниці культури України, Почесного громадянина міста, лауреатки обласної літературно-мистецької премії ім. Лесі Українки, авторки і упорядниці багатьох музейних видань.
Презентацію організували та модерували наукові співробітниці Галина Пилипенко й Анастасія Бартницька, які брали активну участь у створенні нового видання.
Над створенням путівника працювала команда фахівців. Авторка тексту і упорядниця – Галина Пилипенко, ілюстративний супровід – Анастасія Бартницька, світлини – Анастасія Бартницька, Артем Шевчук, Руслан Кирилюк, Галина Пилипенко.
У виданні використано історичні світлини з музейного архіву. З пошуком рідкісного фото допоміг Володимир Іконніков.
Ілюстрований путівник «Лесина оселя. Місце натхнення» (2025) вийшов друком у Вінниці (ТОВ «НІЛАН-ЛТД») за сприяння Управління культури і туризму Звягельської міської ради. Видання висвітлює історію і сьогодення Літературно-меморіального музею Лесі Українки у Звягелі. Знайомить з експозицією меморіального будинку, а також особливо значущими експонатами з музейної колекції.
Неочікуваним фрагментом заходу стала презентація нових надходжень до фондової колекції музею – меморіальних речей, переданих з Угорщини Аріадною Бартаї, відомою піаністкою і праонукою Михайла Драгоманова. З родичкою Лесі Українки зв’язки напрацювала наукова співробітниця Галина Пилипенко.
Учасником багатьох музейних заходів є заслужений працівник сільського господарства України Руслан Кирилюк. Який дбає про збереження архіву та матеріалів, які збирала упродовж всього життя його мама – авторитетна музейниця Віра Римська. Під час презентації він люб’язно передав корисні матеріали для роботи наукових співробітників.
Щемливим моментом заходу став візит колишньої працівниці музею Лідії Козаченко, яка свого часу проживала по сусідству з музеєм, а зараз у тих кімнатах розміщено експозицію. Лідія Сидорівна поділилася цікавими фотоматеріалами з власного архіву.
Атмосферу заходу прикрасили музичні композиції у виконанні Анни Котляренко, випускниці Школи мистецтв (викладач – Ірина Федорова).
Презентація путівника пройшла в теплій та дружній атмосфері. Ми дякуємо всім, хто завітав до нас і розділив цю важливу подію.

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua
Новини рубріки

В сільському гаражі поліція вилучила гранату з підривачем: господарю загрожує в'язниця
01 липня 2025 р. 18:57