вологість:
тиск:
вітер:
До Звягельського музею повернули археологічні артефакти, яким півтори тисячі років
1 липня у Звягельському краєзнавчому музеї до експозиції повернули сільськогосподарський скарб VII століття , що складається з 12 предметів , пов’язаних із землеробством давнього Полісся. Ці артефакти – втіленням повсякденного життя наших предків та свідчення високого рівня розвитку аграрної культури ще півтори тисячі років тому.
Про подію розповіли у краєзнавчому музеї.
У VII столітті на території Полісся землеробство було провідною галуззю господарства . Для обробітку ґрунту використовували рало , прикріплене до тяглової сили, для збирання врожаю – серпи та коси , а сокира служила для розчищення лісів і обробки деревини.
Основні культури того часу :
- пшениця,
- жито,
- просо,
- ячмінь,
- овес.
Ці культури були основними джерелами харчування , а знаряддя праці – ключем до виживання громади.
Шлях артефактів до музею
У січні 2023 року військовослужбовець Володимир Жовтюк , повертаючись з відпустки на фронт, передав унікальні експонати кандидату історичних наук, археологу Андрію Петраускасу .
Етапи збереження артефактів :
Варто зазначити, що реставратор Володимир Денисюк працював два роки, щоб зберегти цінні речі для музею і показати, що українці – люди праці.
Ці знахідки є важливими історичними джерелами , що дають змогу зрозуміти побут, труд і світогляд населення українського Полісся в добу раннього середньовіччя.
Раніше ми писали, що на березі Случі на Житомирщині виявили артефакт, якому може бути понад 3 тисячі років. Деталі тут .
