вологість:
тиск:
вітер:
«Деревний» скандал розгорівся у Житомирі: активісти вимагають раціональності у вирубці дерев
Під час позачергового засідання сесії Житомирської міської ради, Аліна Кундіч, представниця кількох громадських організацій, озвучила вимоги містян, акцентувавши на необхідності перегляду підходів до поводження з зеленими насадженнями.
За словами Аліни Кундіч, лише за останні півтора місяці виконавчий комітет Житомирської міської ради ухвалив рішення про зрізання понад 300 дерев, що викликало хвилю обурення серед житомирян.
Однією з головних претензій є відсутність представників громадськості у складі комісії, яка обстежує дерева. Зі слів Аліни Кундіч, до її складу входять лише працівники відділу екології та природних ресурсів міської ради, КП «Зеленбуд» та одна представниця екологічної інспекції.
Житомирянка нагадала про попередні випадки, що викликали резонанс. Зокрема, у 2022 році ініціативна група небайдужих житомирян змушена була рятувати понад 100 дубів і сосен у Гідропарку, які планували знищити без належних підстав. А також про нещодавній ремонт на вулиці Київській, що призвів до зрізання 30 здорових дерев, замість того, щоб їх зберегти чи обійти.
Активісти наголошують на критичній важливості збереження кожного дорослого дерева в місті.
« Доросле дерево – це вже працюючий природний механізм. Воно охолоджує повітря на кілька градусів, затіняє простір, допомагає дихати в прямому сенсі », – підкреслила Аліна Кундіч.
Вона зазначила, що нове дерево – не гарантія швидкого відновлення зелених зон, адже в жорстких міських умовах виживає, у кращому випадку, лише три з чотирьох новопосаджених саджанців. Масове зрізання дерев призводить до утворення так званих «міських теплових островів», де температура може бути на 7-10 градусів вищою, ніж у зелених районах. Це, своєю чергою, заохочує містян використовувати автомобілі з кондиціонерами, замість піших прогулянок чи поїздок велосипедом, що веде до заторів та хаотичного паркування.
Аліна Кундіч, як представниця ГО «Асоціація Велосипедистів Житомирщини», ГО «Асоціація Союз Українок» та інших, звернулася до депутатів Житомирської міської ради із закликом не підтримувати поточні проєкт рішень щодо зрізання дерев.
Серед вимог активістів:
- прозорі фотозвіти профільної комісії по кожному обстеженому дереву (бажано у форматі онлайн-мапи);
- участь громадськості у прийнятті рішень про зріз дерев.
- висадження нових дерев за кожне знищене.
- заборона забудови на місці зелених зон.
- щомісячні звіти зі зворотнім зв'язком.
Аліна Кундіч також зазначила, що сьогодні активісти обстежили і зробили фото частини дерев, які, за рішенням виконкому, треба зрізати. З її слів, частині з них необхідний кваліфікований догляд, а не зрізання.
К ерівниця відділу екології та природних ресурсів міськради Поліна Мурашевська зазначила:
« Комісія з обстеження зелених насаджень на території міста Житомира діє виключно відповідно до чинного законодавства. Є постанова 1045, в якій чітко записано все, як вона формується і чим керується ».
Також Поліна Мурашевська зазначила, що до складу цієї комісії входить один з депутатів, але це керується не прізвищами, а посадами.
З огляду на ситуацію, депутат міськради Іван Мартинчук висунув пропозицію призупинити процес зрізання дерев та передати питання на розгляд оновленій профільній комісії, до якої увійдуть представники громадськості та депутатського корпусу. Депутати одноголосно проголосували за це рішення.
Водночас, депутат Ігор Скоропад висловив обурення щодо ігнорування депутатів при проведенні обстежень:
« Ми ще три роки назад зробили від профільної комісії рекомендацію, яка затверджена Сергієм Івановичем (тодішнім міським головою, – ред.), щоб ввести члена профільної комісії в склад обстеження зелених насаджень. І це було зроблено. Я особисто цим займався, і знаю, що ми кожне дерево ходили, знімали фотографії,... Але я хочу сказати про те, що ви згадали, що депутат є, але не ходить. Для того, щоб туди ходити, потрібно депутата запрошувати. Останніх два роки просто ігнорується з вашої сторони, можливо, з вашого управління інформування будь-якого депутата з тієї комісії », – сказав Ігор Скоропад.
Він також запросив представників громадськості відвідувати комісії разом із ним як представником від депутатського корпусу.
Також представники декількох міських громадських організацій пообіцяли підготувати відповідне звернення до Житомирської міської ради.

Новини рубріки

У Бердичеві водійка Fiat наїхала на пішохода: чоловік в реанімації
03 липня 2025 р. 19:27