вологість:
тиск:
вітер:
Фейкові колажі про стан українських полонених у Facebook: навіщо їх поширюють
Фейкові колажі про стан українських військових після повернення з полону почали масово поширювати у соціальній мережі Facebook.
Вони можуть бути частиною психологічної операції рф, спрямованої на підрив стійкості українського суспільства.
Так тлумачить медіаексперт Сергій Штурхецький, передає Суспільне .
За його словами, з 2025 році у Facebook почали частіше поширювати фейкові колажі про стан українських військових після повернення з полону. Користувачі реагують на такі зображення, тому алгоритми соціальної мережі пропонують їм більше подібного контенту. Це завантажує стрічку і створює інформаційну бульбашку.
"Оскільки тема обміну полоненими дуже болюча, деякі люди починають цим зловживати. Зараз головна мета психологічної операції — послабити нашу здатність до опору. Вони використовують певні схеми, розраховуючи на те, що ми перебуваємо у постійному стресі. Чим довше триває війна, тим сильніші емоційні гойдалки у людей", — зазначив Сергій Штурхецький.
Медіаексперт зауважив, що, на його думку, колажі виготовляють на контент-фабриках в країнах Азії та поширюють їх у соціальних мережах у групах, які мають зв'язок із фсб.
"У Петербурзі є лабораторія, де військові психологи аналізують та малюють шаблони виконавцям, а потім їх за невелику плату виготовляють на азійських фабриках. Зараз важко визначити, чи правдиві ці колажі, оскільки їх все частіше створює штучний інтелект. Але це можливо, адже ті, хто їх генерує, використовують прості програми й роблять акцент на кількості. Таких колажів створюють тисячі", — розповів Сергій Штурхецький.
За словами медіаексперта, щоб не піддаватися впливу подібного контенту, потрібно критично оцінювати інформацію та перевіряти її правдивість.

Новини рубріки

«Калюжне» дно: За ким НАБУ плаче?
06 липня 2025 р. 13:14

На Житомирщині працюють понад 700 тисяч самозайнятих фахівців
06 липня 2025 р. 12:20