вологість:
тиск:
вітер:
СЕЗОН ЯГІД ТА ФРУКТІВ: КОРИСТЬ І РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВЖИВАННЯ
Літо — час, коли можна зміцнити своє здоров’я. Саме зараз сезон більшості фруктів і ягід, які так корисні для нашого здоров’я. Можна смакувати тільки ними, або ж додавати до страв й урізноманітнити своє меню. Наприклад, додати до сирників чорниці, до каші – малину.
Більшість літніх фруктів є антиоксидантами, в них багато вітамінів та інших корисних речовин.
Які фрукти і ягоди варто мати на своєму столі влітку?
- Абрикоси багаті на бета-каротин — провітамін А. Цей антиоксидант позитивно впливає на наш зір і може захищати шкіру від запалення. Одна порція, розміром як чашка, абрикосів без кісточок містить 3 г рослинних волокон та 50% від рекомендованої добової норми вітаміну А, 26% вітаміну С і 17% вітаміну Е.
- Чорниці - ц е один із засобів для профілактики погіршення зору, захисту судин від атеросклерозу та джерело вітамінів. Порція чорниці містить 4 г рослинних волокон, 32% від добової норми вітаміну С, 18% вітаміну Е.
- Ожина має протизапальні властивості. Синій пігмент з групи флавоноїдів позитивно впливає на серцево-судинну систему. Порція ожини містить 6,3 г рослинного волокна, 27% від добової норми фолієвої кислоти, 50% вітаміну С, 13% вітаміну Е і 10% магнію.
- Малина багата вітамінами. Чашка малини містить 5 г рослинного волокна, 18% добової норми фолієвої кислоти і 51% вітаміну С. Крім того, малина містить елагову кислоту, що має не лише сильну антиоксидантну, а і протизапальну дію.
- Персики та нектарини мають антиоксидантну дію. Також є дані про позитивний вплив кераміду, який міститься в персиках, на шкіру людини. Порція шматочків нектарина або персика містить 2 г волокна, 13% від добової норми вітаміну А, 10% вітаміну B-3, 12% вітаміну С і 15% вітаміну Е.
-Вишня і черешня . Рослини подібні, їхні плоди мають багато спільного. Вітамінно-мінеральний склад вишні багатший, а цукру вдвічі менше, ніж у черешні. У вишні та черешні присутні макро- і мікроелементи: калій, кальцій, залізо, магній, кремній та інші, а також харчові рослинні волокна: пектини, клітковина, а це 5-8% від денної норми в 100 г ягід. Плоди вишні, особливо терпкі кислі сорти, містять мелатонін – гормон, який покращує сон, має антидепресивну дію.
Поради щодо вживання фруктів та ягід влітку
- споживайте свіжі ягоди. Намагайтеся споживати ягоди у свіжому вигляді, оскільки вони містять найбільшу кількість поживних речовин ;
- додавайте до різноманітних страв. Додавайте ягоди до салатів, каш, йогурту чи використовуйте для приготування морсів та ко мпотів;
- ягоди можна заморожувати, щоб зберегти їх корисні властивості та насолоджуватись ними протягом усього року ;
- застосовуйте ягоди як перекуси. Вони чудово підходять як здоровий перекус між прийманням їжі ;
- зберігайте належним чином. Ягоди краще зберігати у холодильнику та використовувати протягом 2–3 днів, щоб запобігти псуванню ;
- поєдну йте ягоди з жирами . Це потрібно для поглинання в кишківнику жиророзчинних вітамінів (Е, А), що містяться в ягодах ;
- ї жте ягоди разом з насінням та шкірками . Саме цілі ягоди та фрукти є найбільш корисними. У шкірках багато важливих сполук — антоціанів, м’якоть насіння багата на клітковину, а насіння запобігає закрепам ;
-н е можно ковтати і розжовувати кісточки вишні, черешні чи сливи. Вони містять речовину амігдалін, що перетворюється на отруйний цианід.
Обов’язково додавайте фрукти і ягоди у свій раціон щодня. Якщо у вас є певні протипокази до їх вживання, обов’язково звертайтеся до лікаря, який порадить, які фрукти та ягоди вам краще обрати.

Новини рубріки

Тіньові помічники російської економіки: Етбар Ейюб, Тахір Гараєвта мережа обходу санкцій
09 липня 2025 р. 19:34

На Житомирщині триває ліквідація наслідків надзвичайної ситуації в селі Березина
09 липня 2025 р. 19:34