вологість:
тиск:
вітер:
Національний спротив, ветеранський спорт, меморіалізація безбар’єрність — засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності
У черговому засіданні Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при виконавчому комітеті Бердичівської міської ради взяли участь виконувач обов’язків міського голови Богдан Коляда, заступниця міського голови, очільниця Координаційної ради Олена Петрівська, народний депутат України Богдан Кицак з помічницею Юлією Чепак, представники депутатського корпусу міської ради Анна Ліпецька, Олексій Побережний, військовики, працівники поліції, закладів культури, структурних підрозділів міської ради та її виконавчого комітету, члени Молодіжної ради, очільниця КУ «Центру надання соціальних послуг», голова міської організації Товариства Червоного Хреста України.
Розпочалося засідання з привітання Владислава Кондратюка — захисника України, який нещодавно повернувся з російського полону і долучився до роботи Координаційної ради. Очікується, що військовик у межах компетенції буде залучений до підтримки та адаптації повернених додому колишніх військовополонених — порівняно нового напряму роботи для громади. Власний досвід пережитого понад дворічного полону та низка труднощів, які постають перед військовими після повернення, стали мотивацією направити зусилля на допомогу побратимам з аналогічним бекграундом, засвідчив Владислав Кондратюк. На важливості чути і розуміти людей з бойовим досвідом, звільнених з полону акцентував Богдан Коляда. Саме на їхніх ідеях та потребах має базуватися розробка та впровадження комплексної програми підтримки.
Питання утвердження української національної та громадянської ідентичності є вкрай важливим для виживання України, наголосив Богдан Кицак. Народний депутат вбачає спільною задачею державної влади, місцевого самоврядування, військових, Молодіжної ради, громадських організацій створення максимально життєздатної системи утвердження ідентичності у Бердичівській міській територіальній громаді, яка повинна стабільно працювати роками, незалежно від змін, що можуть відбуватися як на місцевому, так і на загальнонаціональному рівнях.
Перспективним вважає розвиток напрямку ветеранського і адаптивного спорту у бердичівській громаді т. в. о. начальника відділу молоді та спорту Марина Гордон. Адаптивний спорт потребує спеціальної матеріально-технічної бази, залучення установ соціального спрямування, налагодження комунікації між установами, закладами та ветеранами. На думку Богдана Коляди, залучення ветеранів до спорту є одним з найдієвіших і найшвидших варіантів соціалізації, психологічної реабілітації та адаптації військових. Необхідно зрозуміти наявний запит, щоб визначитися із напрямками діяльності та видами спорту, що ними цікавляться воєнні ветерани, і працювати над посиленням бази. Інваспорт в Україні набирає обертів і бердичівська громада, продовжив, не може залишатися осторонь, а має надати ветеранам можливості займатися спортом, брати участь у всеукраїнських і міжнародних змаганнях.
Заслухали також доповіді представників галузей освіти, культури, соцзахисту, Молодіжної ради щодо проведених заходів, спрямованих на утвердження української національної та громадянської ідентичності, аби сформувати комплексну картину наявного стану патріотичного виховання у громаді. Порушили питання можливості:
- втілення проєкту «Національного спротиву» — низки заходів для підготовки цивільного населення до реагування на загрози та посилення обороноздатності держави;
- проведення патріотичної гри «Сокіл» («Джура»);
- залучення майстра спорту, ветерана, голови ГО «Федерація з веслування на човнах “Дракон”» Дмитра Мороза до розвитку веслувального спорту у бердичівській громаді;
- впровадження практики патріотичних таборів з елементами військового вишколу;
- матеріальної допомоги та підтримки ветеранів війни;
- започаткування культурних заходів військової тематики;
- посилення меморіалізації Захисників України;
- організації безпекового кемпу національно-патріотичного спрямування тощо.
У межах опрацювання листа Міністерства молоді та спорту України «Про запобігання правопорушенням серед молоді» розглянули нагальне питання протидії вербуванню неповнолітніх українців ворожими спецслужбами. Згідно з міжнародним правом, вербування та використання дітей у збройних конфліктах є одним з грубих порушень прав дитини. За інформацією Офісу Генерального прокурора, постійно фіксуються випадки втягнення представниками держави-агресорки у протиправну діяльність неповнолітніх громадян України. Кримінальні правопорушення, що їх вчиняють завербовані ворогом неповнолітні, пов’язані з підпалами транспортних засобів, які належать або використовуються військовими, правоохоронцями, волонтерами, приміщень територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, обладнання з обслуговування об’єктів залізничного сполучення та відділень зв’язку. З метою унеможливлення такої діяльності спільно з представником поліції було обговорено реалізацію низки заходів щодо припинення та запобігання порушенням прав дітей в умовах збройної агресії рф проти України. Зокрема планується продовження інформаційно-просвітницької діяльності у громаді, спрямованої на утвердження української національної та громадянської ідентичності, підвищення рівня правової обізнаності і культури серед молодіжних інститутів громадянського суспільства, закладів і ГО фізкультурно-оздоровчого спрямування тощо.
Присутні на засіданні одностайні у переконанні, що робота усієї громади, спрямована на утвердження української національної та громадянської ідентичності, повинна мати чіткий та дієвий алгоритм задля досягнення стратегічних цілей.

Новини рубріки

КРУ перевіряє бердичівську освіту, міряють гранітні доріжки навколо ЦПО
10 липня 2025 р. 22:29

Урочистості Матері Божої Бердичівської відвідає кардинал з Бразилії
10 липня 2025 р. 22:29

Комплексный маркетинг — лучшее решение для бизнеса
10 липня 2025 р. 22:29