вологість:
тиск:
вітер:
З 5 тисяч делегатів Римської конференції – двоє з Бердичівщини
Вчора, 10 липня, в Римському виставковому центрі розпочалась чергова міжнародна конференція з відновлення України. Вже вчетверте такий захід відбувається під час великомасштабної війни, а раніше подібні конференції називались «Конференція з питань реформ в Україні» і відбувались щорічно, починаючи з 2017 року.
Вони відбувались зазвичай влітку в таких містах: Лондоні (2017), Копенгагені (2018), Торонто (2019), Вільнюсі (2021), Лугано (2022), Лондон (2023), Берлін (2024).
У роботі Римської конференції беруть участь близько 5 тисяч чоловік, в тому числі представники 40 міжнародних організацій та банків, близько сотні урядових делегацій, 2 тисячі приватних компаній, представники місцевого самоврядування, громадянського суспільства та більше 500 акредитованих журналістів.
І хоча журналістів там багато, але станом на вечір другого дня конференції повідомлень в українських ЗМІ про неї зовсім небагато, і то більшість з них це пресрелізи міністерств, відомств та пресслужб обладміністрацій.
Як повідомили на сторінці у фейсбуці голови Житомирської ОДА, з нашої області у роботі конференції беруть участь представники семи територіальних громад: Ружинської, Бердичівської, Новоборівської, Хорошівської, Житомирської та Звягельської. Але на фотографіях, які супроводжують цю інформацію, немає очільниці Ружинської громади, натомість є голова Райгородоцької ОТГ Максим Самчик. Його люблять брати в міжнародні поїздки, бо він гарно і професійно спілкується англійською. Богдана Коляду взяли в склад делегації, напевно, за інше, адже він є представником партії влади і саме зараз тимчасово очолює Бердичівську ОТГ.
Зараз вони, мабуть, зайняті роботою на панелях конференції, а згодом зможуть розповісти більше як про свої враження, так і, можливо, якихось практичних результатів від зустрічей на полях (конференц-залах, буфетах, курилках) потужного міжнародного саміту.
Які саме проєкти повезли на конференцію очільники громад Бердичівщини поки що теж незрозуміло. Наприклад, серед списку проєктів, що надійшли нам в редакцію від Асоціації міст України, і які ця громадська організація представляє в Римі, проєктів ні з Бердичева, ні з Райгородка немає. Можливо, тому що очільники громад представляють їх особисто.
Але, переглянувши проєкти інших громад, наприклад, Звягеля, можна зрозуміти, що на конференцію представляють ті ж самі проєкти, які громади вже занесли до всеукраїнського порталу DREAM (перекладається як мрії, фантазії, марення). Тобто, те, що вже є в інтернеті, і те, що можна побачити з будь-якої точки земної кулі (за бажанням), тепер будуть пафосно відкривати на комп’ютерах біля стендів українських регіонів і показувати на пальцях, які вони гарні та корисні.
Так, у заходах у Римі беруть участь і деякі очільники італійських муніципалітетів, але, скоріше за все, більше спілкуватись на стендах будуть все ж представники України між собою. Чи варто для цього їхати до Рима – питання дискусійне. Я, наприклад, цього тижня був на невеличкому заході в Житомирі (про нього буде окрема публікація) і дізнався, що в Коростені є управління капітального будівництва, яке веде всі будівництва за бюджетні гроші, про що в Бердичеві вже давно просить очільниця управління освіти. Що в Звягелі виконком формує детальний план роботи на тиждень і розсилає його всім, хто цього потребує,в тому числі і журналістам. Одним словом, нормальна співпраця з сусідами може дати для практичної роботи більше ніж, якась пафосна міжнародна конференція за участі першої леді.
Чомусь наші посадовці думають, що в Європі чи Америці бізнесмени тільки й чекають як швидше закопати свої гроші в яскравих проєктах ремонтів українських водоканалів, шкіл чи лікарень. Якби ці об’єкти були прибутковими, то гроші в них вкладав би і місцевий бізнес, і прості українці. А міжнародні інвестори взагалі б стояли у черзі, щоб їхнім грошам дали змогу «прокрутитись» і збільшитись.
На жаль, час для інвестицій зараз не найкращий, і не тільки через війну. Сьогодні, 11 липня, з’явилась публікація відомого українського експерта Валерія Пекара про те, що навіть серед делегатів Римської конференції є явна демонстрація розколу, яка поділила їх на дві частини.
Одні вважають, що потрібно говорити про корупцію в Україні, про провали з верховенством права, про незаконний тиск на бізнес тощо. По суті, ці люди просять міжнародних партнерів тиснути на українську владу й не давати їй грошей, якщо не будуть зроблені рішучі й, що важливо, давно обіцяні кроки в цих напрямках.
Інші вважають, що треба передусім забезпечити Україні надходження необхідної суми грошей, бо інакше країна просто впаде. А будь-які розмови про корупцію та невиконані обіцянки, безумовно, призведуть до скорочення допомоги, та ще посилюють позиції наших недругів супротив наших симпатиків серед західного й міжнародного істеблішменту, а також дають поживу російській пропаганді.
Цікаво, в якій частині делегати з Бердичева?

Новини рубріки

У Житомирі старенький впав посеред дороги: з проїжджої частини його забрали патрульні
11 липня 2025 р. 19:13