вологість:
тиск:
вітер:
100-річного пацієнта у Житомирі прооперували для заміни кардіостимулятора
11 липня 2025 року із кардіологічного відділення обласної лікарні імені Олександра Гербачевського у Житомирі виписали 100-річного пацієнта Федора Кир'яна. 9 липня йому провели операцію із заміни кардіостимулятора.
Про це Суспільному розповів завідувач кардіологічного відділення обласної лікарні імені Олександра Гербачевського Микола Кушнір. Він і проводив операцію із заміни кардіостимулятора сторічному пацієнту Федору Кир'яну.
Микола Кушнір пояснив, що кардіостимулятор регулює серцевий ритм, запобігає непритомності або раптовій смерті.
"Якщо вчасно не імплантувати кардіостимулятор, людина не матиме шансу вижити. Ці операції проводяться за життєвими показами. Що стосується нашого пацієнта Федора Кир'яна, то у нього був імплантований кардіостимулятор в інституті імені Миколи Амосова ще 12 років тому. Він до нас ходив на диспансерний огляд щороку. Ми перевіряли роботу кардіостимулятора. 10 років тому я йому сказав, що заряду батареї стимуляторів вистачить на 10 років. Дай Бог, у сто років ми його поміняємо. Так і сталося. Пацієнту 5 липня виповнилося 100 років, а 9 липня ми його прооперували й імплантували стимулятор. Сьогодні (11 липня — ред.) ми готові виписати його додому у задовільному стані для подальшого життя", — розповів Микола Кушнір.
Федір Кир'ян розповів Суспільному, що почувається добре.
"Самопочуття добре. Нічого не турбує. Було, коли я не лікувався, то падав 4 рази у день", — розповів Федор Кир'ян.
Син Федора Кир'яна Валерій розповів, що його батько не одразу погодився на операцію.
"Він так погано себе почував, що казав, що буде помирати. Ми йому сказали, що все оформлено, що треба йти. Він сказав, що піде. Він борець. Він буде боротися, добиватися. Він така людина", — розповів Валерій.
Генеральний директор обласної лікарні Олександр Веселовський поінформував, що щороку у кардіологічному відділенні лікарні пацієнтам імплантують до двохсот кардіостимуляторів та проводять близько сімдесяти оперативних втручань з приводу порушень ритму серця.
"Наша лікарня — єдиний аритмологічний центр в області, де є висококваліфікований персонал і обладнання, яке дозволяє проводити такі оперативні втручання із вживляння штучного водія ритму для серця. Цю операцію пацієнту провели за програмою медичних гарантій. Вона оплачена Національною службою здоров'я України, а кардіостимулятор — за гроші Міністерства охорони здоров'я, які ми отримали за розподілом", — сказав Олександр Веселовський.

Новини рубріки

Рання діагностика недоношених дітей та немовлят у Житомирі: де пройти оцінювання за Прехтлем
13 липня 2025 р. 13:04