вологість:
тиск:
вітер:
У громаді й державі ведеться активна робота з покращення умов роботи тих, хто зрощує спортивну еліту: із професійним святом у Бердичеві вітали тренерську спільноту
Представники цієї професії повинні, зрештою, працювати в умовах, тотожнім їхньому статусу, який, у свою чергу, має відповідати зусиллям, докладеним до зрощення й становлення спортивної еліти країни. Цього переконання дотримуються виконувач обов’язки Бердичівського міського голови Богдан Коляда та народний депутат України Богдан Кицак, котрі зустрілися з представниками місцевої тренерської спільноти з нагоди Дня Тренера.
Усе своє свідоме життя він був і залишається пов’язаний зі спортом, тож із власного досвіду знає мало не все про роботу тренерів, у тому числі – й про їхні проблеми, констатував, звертаючись до представників тренерського складу, Богдан Коляда. Добре знає, скільки віддається тими праці, часу, енергії, життєвих ресурсів, наскільки є відданими вони своєму покликанню, як ставляться до своїх вихованців. У громаді є чимало прикладів, де історія спортсмена – то не лише про досягнення, рекорди чи медалі, а про істинну духовність, про те, як успіх не обмежується стадіоном, залою чи рингом, а сягає суспільного життя.
І громада, і її керівництво вдячні тренерам за їхню роботу, зазначає Богдан Коляда, вдячні за виховання нового покоління сильних, незламних українців. Він з упевненістю може стверджувати, що місцева влада докладатиме усіх зусиль, аби покращувати умови діяльності наставників спортсменів. На жаль, зауважує, так сталося, що часто галузь фізичної культури і спорту підтримується за залишковим принципом. Тож у бердичівській громаді робитимуть все для того, щоби спорт у ній розвивався, а тренери мали можливість повноцінно зрощувати покоління сильних, перспективних спортсменів.
В якості підтвердження цих слів, виконувач обов’язки міського голови інформував присутніх про те, що наразі розробляється місцева Програма підтримки обдарованих спортсменів, які мають досягнення європейського й світового рівнів. Планується встановити достойну заохочувальну виплату як для самих спортсменів, так і для їхніх тренерів. Працюєш на успіх – маєш знати, що тебе цінять та підтримують, акцентує Богдан Коляда.
Окрім того, повідомив, у громаді активно вивчається питання можливого впровадження так званої клубної системи. Мета – не перешкоджати і не псувати, а допомогти тим, хто займається спортом, отримати додаткове фінансування.
Наразі ведуться перемовини і є привід говорити про попередню підтримку у питанні виділення спортивної зали, де би взимку могли займатися легкоатлети. Якщо цей план не вдасться втілити цього року, то, принаймні, у 2026-му він має бути реалізований. У громаді думають про спорт, резюмував Богдан Коляда, працюють над покращенням умов спортсменів і рухаються у цьому питанні вперед.
Як у громаді, так і у державі чудово розуміють дві прості істини, запевнив, своєю чергою, Богдан Кицак: перша – повинні бути створені умови для виховання потужних спортсменів. Свого часу фахівці розробили 4 масштабні спортивні проєкти, реалізація яких мала стартувати на початку 2022-го року. Не дала війна… Зараз, зі слів народного обранця, утворюється своєрідне вікно можливостей – спільно з міжнародними партнерами пропрацювати варіанти покращення спортивної інфраструктури у Бердичеві. Мова йде про створення додаткових спроможностей Зали боксу, про ДЮСШ м. Бердичева та стадіон, будівництво легкоатлетичного комплексу та реконструкцію однієї зі спортивних зал.
Друге… На рівні держави, інформував Богдан Кицак, створюються законодавчі підстави задля того, аби і Уряд, і громади напряму підтримували громадські й спортивні організації, додатково спрямовуючи кошти для реалізації спортивних ініціатив. Робота тренера повинна відповідати високому статусу, підкреслює народний депутат, тренер має володіти достатнім фінансовим ресурсом. Таким чином, досягається мотивація працювати у Бердичеві. При досягненні цієї мотивації починає вмикатися низка інших чинників.
Тренери не повинні бігати до підприємців із простягнутими руками, просячи коштів на виступи на змаганнях, наголошує Богдан Кицак. Таким способом успішні історії не побудуються. І нині, запевняє, держава серйозно налаштована кардинально змінити такий дискурс.
Дуже часто, нагадує народний обранець, про Україну у світі згадують саме завдяки синьо-жовтим стягам, що злітають над п’єдесталами пошани, згадують саме у контексті успіхів її спортсменів. Тоді Україною починають пишатися, про Україну починають думати.
За вагомий внесок у розвиток та популяризацію фізичної культури і спорту, високі спортивні досягнення вихованців, активну участь в утвердженні української національної та громадянської ідентичності серед молоді Бердичівської міської територіальної громади та з нагоди Дня тренера Грамотами й Подяками Бердичівської міської ради були відзначені:
- Заслужений тренер України з легкої атлетики Олександр Гаврилюк;
- Заслужений тренер України з легкої атлетики Сергій Шеремет;
- Тренер-викладач відділення боксу Бердичівської ДЮСШ ім. Лонського Дмитро Процак;
- Тренер з таїландського боксу Муей-Тай, перший заступник голови ВПСК «Козак» Олег Глінський;
- Тренер з легкої атлетики Юрій Кузик;
- Тренер-викладач відділення вільної боротьби Бердичівської ДЮСШ ім. Лонського Віктор Рус;
- Тренер-викладач відділення боксу Бердичівської ДЮСШ ім. Лонського Валерій Бірюк.
Подяки Верховної Ради України отримали:
- Тренер із баскетболу Леонід Зілінський;
- Тренер із волейболу Богдан Антонюк;
- Тренер із футболу Борис Клочков;
- Тренер із важкої атлетики Андрій Гвіздон;
- Заслужений тренер України з легкої атлетики Ігор Лонський;
- Тренер із боксу Олег Сікорський;
- Громадський діяч В’ячеслав Олішевський.

Новини рубріки

У Коростишеві авто злетіло у кювет: непритомного водія реанімували на місці
19 липня 2025 р. 18:06

У Звягелі стартувала Академія лідерства для молоді KOD TAMERLAN
19 липня 2025 р. 17:51

Повалені дерева і затоплені садиби: рятувальники ліквідували наслідки негоди на Житомирщині
19 липня 2025 р. 17:10