вологість:
тиск:
вітер:
У Звягелі відбувся ХХІV Всеукраїнський конкурс української традиційної пісенної культури «Животоки»
У рамках Міжнародного літературно-мистецького свята «Лесині джерела» у Звягелі відбулася урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника Лесі Українки. До вшанування видатної поетеси долучилися представники міської влади — міський голова Микола Боровець, його заступники, працівники управлінь та відділів, а також творчі колективи та гості міста.
Цей зворушливий акт пошани став символічним вступом до головної події дня — ХХІV Всеукраїнського конкурсу української традиційної пісенної культури «Животоки».
Саме «Животоки» щороку об’єднують носіїв автентичної народної пісні з усіх куточків України, стаючи епіцентром збереження й відродження національної культурної спадщини. Конкурс не просто знайомить із давніми мелодіями — він створює живий простір пам’яті, де кожна пісня звучить як голос предків, що оживає в сучасності.
Особливим випробуванням на стійкість і мужність став початок конкурсу. Щойно почався захід, у залі пролунав сигнал «Повітряна тривога». За інструкцією, усі присутні — учасники, члени журі, глядачі, організатори — спустилися в укриття.
Але навіть під землею, в умовах небезпеки, не зникла атмосфера свята і єднання. Навпаки — саме там, в укритті, проявився справжній дух незламності українців.
Маленькі діти й дорослі, солісти та викладачі — всі разом заспівали українських пісень. І це не були сценічні номери, це були живі, щирі, зворушливі голоси, які, попри страх і тривогу, не дозволили зламати свято.
У вітальному слові ведуча наголосила:
«Українська народна пісня — це не просто музика. Це — сила ідентичності, зброя культурного спротиву, наш невидимий оберіг, який передається з покоління в покоління, зберігаючи нашу історію, мову та пам’ять».
… Прозвучала хвилина мовчання на честь полеглих Героїв, завдяки яким ми маємо можливість знову і знову співати своїх пісень.
Участь у конкурсі взяли 25 учасників з різних куточків України — 14 солістів та 11 гуртів, які виступали в різних вікових категоріях. Оцінювало виступи високоповажне жур і під головуванням Тетяни Руденької — начальниці управління культури та туризму Житомирської ОВА, знаної діячки культури, лауреатки численних премій.
Організаторами заходу виступили :Управління культури і туризму Звягельської міської ради та Управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації.
Метою конкурсу «Животоки» є збереження та популяризація автентичної народної пісні й традиційної манери її виконання, національного вбрання, а також виховання молоді в дусі поваги до української культури, формування національної свідомості та патріотизму .
Гостей конкурсу чекали не лише змагальні виступи, а й подарунок від фольклорного ансамблю національного обряду «Родослав » , яким керує членкиня журі Світлана Ніконорова.
Завершився конкурс урочистою церемонією нагородження, на якій були вручені подяки та відзнаки переможцям у різних номінаціях та вікових категоріях.
Кульмінацією заходу стало спільне виконання пісні-символу боротьби «Ой у лузі червона калина» , що об’єднало всіх учасників і глядачів.
Міський голова Микола Боровець висловив щиру подяку організаторам, виконавцям, членам журі, усім, хто доклав зусиль до збереження нашої культурної спадщини:
«Животоки» — це не просто конкурс. Це – пульс нації, коріння і гілля нашого духовного дерева. І саме такі заходи — єднають, зміцнюють і надихають нас у непрості часи».
Переможці ХХІV Всеукраїнського конкурсу української традиційної пісенної культури “Животоки” стали:
Сольний спів. Молодша група.( від 8 до 12 років).
І місце Олексійчук Соломія. Звягельська школа мистецтв, клас викладача Віри Матвійчук.
ІІ місце- Наріжна Анна. Звягельська школа мистецтв, клас викладача Віри Матвійчук.
ІІІ місце – Матвійчук Ірина. Звягельська школа мистецтв, клас викладача Віри Матвійчук.
Сольний спів. Середня група. ( від 13 до 18 років)
І місце- Здрилюк Ангеліна, КЗ “Центр позашкільної освіти”, м.Звягель, керівник- Галина Кучинська.
ІІ місце- Айвазьянц Валерія, КЗ “Центр позашкільної освіти”, м.Звягель, керівник- Галина Кучинська.
ІІІ місце- Марчевська Яна, КЗ “Центр позашкільної освіти”, м.Звягель, керівник- Галина Кучинська.
Сольний спів. Старша група (від 19 років).
І місце – Клопотенко Надія, м.Звягель.
ІІ місце – Невмержицька Світлана, Бовсунівський будинок культури, с.Бовсуни, Лугинська селищна рада, Коростенський район. Керівник- Карповець Марія.
ІІІ місце – Павлюк Марія, відділ культури та туризму Олевської міської ради. Кервник- Лідія Горпинич.
Гуртовий спів. Молодша група.
І місце- фольклорний ансамбль “Гурелі”, ОНЗ Біотехнологічний ліцей “Радовель”,
с.Радовель, Коростенський район Житомирська область. Керівник- Олена Романенко.
ІІ місце – зразковий ансамбль народної пісні “Цвіте терен”, Звягельська школа мистецтв, керівник- Віра Матвійчук.
ІІІ місце – Колектив “Дзвіночки”, Червоновольський будинок культури, с.Червона Воля, Звягельський район.
Керівник- Леонід Потайчук.
Гуртовий спів. Змішана група.
І місце- зразковий фольклорний ансамбль “Мальва”, КЗ “Центр позашкільної освіти” м.Звягель. керівник – Галина Кучинська.
Гуртовий спів. Старша група.
І місце- народний вокальний аматорський ансамбль “Віра”, Звягельський палац культури ім.Лесі Українки, керівник- Галина Кучинська.
ІІ місце – вокальний колектив “Рідня” сільського клубу села Забороче, Коростенський район. Керівник- Ірина Павленко.
ІІ місце – народний вокальний ансамбль “Кумоньки”, відділ культури та туризму Олевської міської ТГ. Керівник – Тетяна Ковпльчук.
ІІІ місце – аматорський народний фольклорний ансамбль “Намисто”, “Ємільчинський центральний будинок культури. Керівник- Алла Фещенко.
ІІІ місце – “ТріоФольк”, смт Романів, Житомирський район. Керівник – Альона Лободзінська.
Гран-прі – народний жіночий вокальний ансамбль “Вербиченьки”, Торчинський будинок культури, с.Торчин, Житомирський район. Керівник- Надія Каліщук.
Нехай животоки нашої пісенної культури ніколи не міліють, а кожна така подія зміцнює націю, надихає серця й передає найкраще наступним поколінням!💙💛

Новини рубріки

Звягельський Ярмарок цього року побив усі рекорди
26 липня 2025 р. 22:09

У межах Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» відбувся захід «Обрядодії»
26 липня 2025 р. 22:09

У Звягелі відбулася прем’єра “Боярині” та вшанування Лесі Українки
26 липня 2025 р. 22:09