вологість:
тиск:
вітер:
Переселенка зі Слов’янська у Малині створює декоративні свічки з воску власної пасіки
Переїхавши зі Слов’янська до Малина на Житомирщину, Наталія Седюко продовжила займатися справою, яку започаткувала під час відключень електроенергії. Із воску власної пасіки вона виготовляє декоративні свічки та свічки з вощини, які переважно дарує знайомим і друзям.
Наталія Седюко розповіла, що почала робити свічки у 2022 році під час відключень електроенергії для власних потреб, пише Суспільне.
"У нас дуже часто вимикали світло. Щоб не купувати свічки, вирішили робити їх самі. Це було дешевше. Коли запалюєш таку свічку, відчувається аромат воску та меду, адже на рамках завжди залишається трохи меду. Це дуже приємний запах. Спочатку ми робили свічки для себе, а зараз я переважно дарую їх. Не продаю — просто хочу зробити людям приємне. Деякі свічки залишаю вдома для декору", — розказала Наталія.
Для виготовлення свічок майстриня використовує віск із власної пасіки.
"Під час перероблення рамок ми розтоплюємо старий бджолиний віск і очищаємо його. Потім заливаємо у холодну воду, де він застигає у формі тієї ємності, в яку його налили — відра чи каструлі. Далі цю велику брилу розколюємо на менші шматки, щоб було зручніше знову розтоплювати. Після цього нагріваємо віск до рідкого стану й заливаємо у форми ", — сказала Наталія Седюко.
За словами Наталії, щоб зафіксувати ґніт по центру свічки, вона використовує палички для морозива. Після заливання віск має повністю застигнути, і лише тоді виріб можна виймати з форми.
"Ми вже розтопили віск. Форми я замовляю через інтернет, оскільки не знаю, чи можна придбати їх у Малині. Не мала можливості шукати. Перед використанням очищаю форму, щоб на ній не залишалося домішок воску, а потім обробляю спиртовим розчином" , — розказала майстриня.
Окрім фігурних свічок, Наталія Седюко виготовляє свічки з вощини. Для цього використовує спеціальні силіконові форми.
"У форму наливаю трохи воску, закриваю її та розрівнюю. Надлишок воску витікає. Потім залишаємо форму, щоб віск застиг. Після цього він набуває потрібного рельєфу із сотами. Коли віск застигає, відкриваю форму, обрізаю зайве, а залишки знову відправляю на переплавлення. Так отримуємо готову вощину ", — розказала Наталія.
Джерело: korosten.today
Новини рубріки
«Полісся» офіційно оголосило про трансфер гравця збірної України з «Динамо»
22 червня 2026 р. 10:30
Фестиваль "Відлуння голосів" у Парку нескорених зібрав родини полеглих Героїв
22 червня 2026 р. 10:28
У Семенівській громаді попрощалися із Захисником Олександром Білоцьким
22 червня 2026 р. 10:24