вологість:
тиск:
вітер:
На засіданні адміністративної комісії розглянуто справи щодо порушення Правил торгівлі та Правил благоустрою території
Минулого тижня відбулося засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Овруцької міської ради, під час якого було розглянуто справи про адміністративні правопорушення та ухвалено відповідні рішення.
Однією з поширених проблем залишається продаж алкогольних напоїв неповнолітнім, попри сувору законодавчу заборону та регулярні перевірки правоохоронців. Хоча в більшості закладів торгівлі продавці відповідально ставляться до виконання вимог законодавства та перевіряють документи, що підтверджують вік покупця, окремі випадки продажу алкогольних напоїв особам, які не досягли 18-річного віку, все ж трапляються. Так, 18 квітня 2026 року зафіксовано продаж алкогольного напою неповнолітній особі в магазині села Велика Хайча. Вказані дії є порушенням вимог частини 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення. На правопорушницю накладено штраф у розмірі 6800 гривень.
В іншому випадку до адміністративної відповідальності притягнуто особу за порушення Правил благоустрою території. Зокрема, житель Овруча здійснив викидання сміття у недозволеному місці, чим порушив пункт 3.7 розділу XIV Правил благоустрою території Овруцької міської територіальної громади, затверджених рішенням міської ради № 78 від 7 грудня 2017 року. Відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на правопорушника накладено штраф у розмірі 510 гривень.
Викидання сміття у несанкціонованих місцях і надалі залишається поширеною проблемою. Попри встановлену законодавством заборону та передбачену адміністративну відповідальність, окремі громадяни продовжують нехтувати правилами благоустрою, що призводить до утворення стихійних сміттєзвалищ, забруднення навколишнього природного середовища та погіршення екологічного стану території громади.
Нагадуємо жителям громади про необхідність неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства, Правил благоустрою території та відповідально ставитися до своїх громадянських обов’язків.
Вивезення побутових відходів має здійснюватися виключно шляхом укладення договору з комунальним підприємством «Овруч», яке надає послуги з вивезення твердих побутових відходів відповідно до чинного законодавства. Укладення такого договору є обов’язковим як для мешканців приватного сектору, так і для суб’єктів господарювання.
Відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів та правил благоустрою територій населених пунктів тягне за собою накладення адміністративного штрафу:
• на громадян – від 340 до 1360 гривень ;
• на посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 гривень .
Окремо звертаємо увагу суб’єктів господарювання та працівників закладів торгівлі на неприпустимість продажу алкогольних напоїв неповнолітнім особам. Відповідно до частини 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, продаж алкогольних напоїв особам, які не досягли 18-річного віку, тягне за собою накладення штрафу від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 6 800 до 13 600 гривень . Також можуть застосовуватися додаткові заходи впливу, передбачені чинним законодавством.
Закликаємо всіх жителів громади, підприємців і керівників підприємств, установ та організацій із розумінням ставитися до вимог законодавства, дотримуватися встановлених правил, підтримувати чистоту й порядок, адже лише спільними зусиллями можна забезпечити комфортне, охайне та безпечне середовище для життя в нашій громаді.
Виконавчий комітет Овруцької міської ради
Джерело: ovrucka-gromada.gov.ua
Новини рубріки
Махінації на 700 тисяч гривень знайшли у голови Черняхова
24 червня 2026 р. 14:57