Квартира житомирянки ледь не стала пасткою через термометр

24 червня 2026 р. 11:06

24 червня 2026 р. 11:06


Звичайна спроба виміряти температуру тіла ледь не обернулася небезпекою для здоров’я. У Житомирі жінці довелося викликати фахівців Служби порятунку через розбитий градусник.

Як повідомляє Головне управління ДСНС у Житомирській області, інцидент трапився ввечері 23 червня в одній із квартир обласного центру.

Як діяла власниця оселі

Жінка вирішила скористатися термометром, але через необережність прилад випадково зачепився об сумочку, впав і розбився. Токсичний рідкий метал розлетівся по підлозі.

Житомирянка не стала панікувати і не намагалася прибрати небезпечну речовину самостійно за допомогою пилососа чи віника, що категорично заборонено. Вона ухвалила єдине правильне рішення — одразу зателефонувала рятувальникам на лінію “101”.

Ліквідація наслідків

На місце події оперативно прибули фахівці ДСНС. Бійці Служби порятунку діяли за чітким алгоритмом:

  • механічним способом обережно зібрали кульки ртуті;
  • помістили зібраний метал та уламки скла у спеціальну герметичну ємність;
  • провели демеркуризацію приміщення (обробку спеціальними розчинами для нейтралізації залишків ртутних випарів).

Нагадаємо, рятувальники Житомирщини регулярно виїжджають на допомогу населенню під час різних надзвичайних ситуацій. Нещодавно ми розповідали про те, як вогнеборці врятували від знищення полум’ям дерев’яний будинок на Звягельщині .

Квартира житомирянки ледь не стала пасткою через термометр

Джерело: 1.zt.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua