Кадрові рішення у Бердичеві: заступника мера звільнили з третьої спроби, депутату відмовили у відставці

24 червня 2026 р. 16:06

24 червня 2026 р. 16:06


Вхід у політичне життя Бердичева, за словами місцевих спостерігачів, є складним, але вихід з нього, як виявилося, може бути ще важчим. Нещодавнє засідання міської ради продемонструвало, що подання заяви про звільнення за власним бажанням у цьому місті не гарантує негайного отримання бажаної свободи. Поки один посадовець протягом місяців наполягав на дотриманні Конституції та звільненні його від «примусової праці», інший сподівався на гідний відхід, але зіткнувся з несхваленням колег. Ця сесія, без перебільшень, стала вирішальною для доль заступників та депутатів. З третьої спроби депутати Бердичева таки ухвалили рішення про звільнення Костянтина Анучіна з посади профільного заступника міського голови. Першу заяву про звільнення пан Анучін подав ще у березні 2026 року. Він запевняє, що це було його особисте рішення, прийняте без зовнішнього тиску. За його словами, він прийшов працювати до міської ради саме у сфері житлово-комунального господарства. Однак, після завершення осінньо-зимового періоду, міський голова Сергій Орлюк вирішив повернути цей профіль Наталії Палкіній, а Костянтину Анучіну доручити питання культурної спадщини. Невдовзі після цього пан Анучін і написав заяву. Ймовірно, ані він, ані мер не очікували, що процес звільнення настільки затягнеться, адже остаточне слово залишалося за депутатами. Коли питання про звільнення Костянтина Анучіна вперше не отримало підтримки серед депутатів, це викликало лише легку усмішку. Проте згодом заступник почав серйозно нагадувати обранцям про статтю 43 Конституції України, яка забороняє примусову працю. Одного разу депутати навіть подали звернення до міського голови Сергія Орлюка з проханням призначити Костянтина Анучіна на посаду директора водоканалу. Сьогодні, 24 червня, на черговій сесії міської ради питання про звільнення заступника було винесено на розгляд знову, а також обговорювалося скорочення апарату загалом. Цього разу народні обранці, на подив, погодилися з рішенням пана Анучіна і нарешті віддали 24 голоси «за». Одразу після цього Костянтина Анучіна виключили зі складу виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Це не було єдине важливе кадрове питання, яке розглядалося на цій сесії. Разом із тим, заяву про дострокове припинення повноважень подав депутат Леонід Еверт. Раніше повідомлялося, що в обранця виник особистий конфлікт інтересів, пов'язаний з вирішенням питань щодо його власного житла. Сьогодні пан Еверт також повідомив колегам про свої плани не припиняти активістську діяльність, а очолити ветеранську організацію, яка, за його словами, також братиме участь у сесіях та впливатиме на життя міста. Проте колеги Леоніда Еверта, очевидно, мали іншу думку щодо його ситуації, тому не дозволили йому сьогодні залишити депутатський корпус. За його звільнення проголосували лише 13 присутніх, 1 був «проти», а ще 9 депутатів утрималися. «Не підтримано! Леонід Костянтинович, ви ще депутат. Вітаю Вас», — підсумував результати голосування міський голова Сергій Орлюк.

Кадрові рішення у Бердичеві: заступника мера звільнили з третьої спроби, депутату відмовили у відставці

Джерело: rio-berdychiv.info

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua