Житомирська область отримає понад 240 мільйонів гривень на підвищення зарплат освітянам та соцпрацівникам

25 червня 2026 р. 15:32

25 червня 2026 р. 15:32


Кабінет Міністрів України затвердив розпорядження щодо розподілу 6,6 мільярда гривень додаткової дотації, призначеної для місцевих бюджетів. З цієї суми Житомирській області буде виділено 240,6 мільйона гривень. Ці кошти спрямовуються на виплату підвищених заробітних плат для працівників сфери освіти та соціальних працівників у регіоні. Про це інформує Міністерство фінансів України, а також підтверджують у Житомирській обласній військовій адміністрації (ОВА). Зазначена дотація розподілена між 24 обласними бюджетами. Кошти призначені для забезпечення видатків на оплату праці педагогічних, науково-педагогічних працівників, а також співробітників, що надають соціальні та реабілітаційні послуги. Це пов'язано зі зміною умов оплати праці, що визначені постановами Кабінету Міністрів від 26.12.2025 №1749 та №1750. "Кожна область отримала суму, розраховану індивідуально — залежно від того, скільки коштів потрібно на підвищення зарплат і наскільки місцеві бюджети здатні покрити ці витрати самостійно. Чим менше власних доходів має бюджет, тим більшу частку витрат компенсує держава", – зауважили у галузевому відомстві. Держава покриває 80% необхідних видатків на підвищення заробітних плат для бюджетів територіальних громад та областей, де тривають або можливі бойові дії. Для місцевих бюджетів, які демонструють недостатню спроможність, цей показник становить від 50% до 80%. Завдяки цим субвенціям громади Житомирщини матимуть змогу забезпечити стабільні та підвищені виплати фахівцям, які тримають освітній та соціальний фронти області.

Житомирська область отримає понад 240 мільйонів гривень на підвищення зарплат освітянам та соцпрацівникам

Джерело: zhzh.com.ua