вологість:
тиск:
вітер:
Житомирська область отримає понад 240 мільйонів гривень на підвищення зарплат освітянам та соцпрацівникам
Кабінет Міністрів України затвердив розпорядження щодо розподілу 6,6 мільярда гривень додаткової дотації, призначеної для місцевих бюджетів. З цієї суми Житомирській області буде виділено 240,6 мільйона гривень. Ці кошти спрямовуються на виплату підвищених заробітних плат для працівників сфери освіти та соціальних працівників у регіоні. Про це інформує Міністерство фінансів України, а також підтверджують у Житомирській обласній військовій адміністрації (ОВА). Зазначена дотація розподілена між 24 обласними бюджетами. Кошти призначені для забезпечення видатків на оплату праці педагогічних, науково-педагогічних працівників, а також співробітників, що надають соціальні та реабілітаційні послуги. Це пов'язано зі зміною умов оплати праці, що визначені постановами Кабінету Міністрів від 26.12.2025 №1749 та №1750. "Кожна область отримала суму, розраховану індивідуально — залежно від того, скільки коштів потрібно на підвищення зарплат і наскільки місцеві бюджети здатні покрити ці витрати самостійно. Чим менше власних доходів має бюджет, тим більшу частку витрат компенсує держава", – зауважили у галузевому відомстві. Держава покриває 80% необхідних видатків на підвищення заробітних плат для бюджетів територіальних громад та областей, де тривають або можливі бойові дії. Для місцевих бюджетів, які демонструють недостатню спроможність, цей показник становить від 50% до 80%. Завдяки цим субвенціям громади Житомирщини матимуть змогу забезпечити стабільні та підвищені виплати фахівцям, які тримають освітній та соціальний фронти області.
Джерело: zhzh.com.ua
Новини рубріки
У Бердичеві готуються до встановлення нової камери автоматичної фіксації швидкості
25 червня 2026 р. 16:25
Бердичівські волонтери збирають кошти на сіткомети для 68-ї артбригади
25 червня 2026 р. 16:21
Триває акредитація ЗМІ на представлення «Щорічної доповіді 2025» у Звягелі
25 червня 2026 р. 16:16