вологість:
тиск:
вітер:
Житомирщина отримає 37,3 мільйона гривень на розвиток STEM-освіти та оновлення інфраструктури восьми ліцеїв
Житомирська область отримала державне фінансування для модернізації інфраструктури майбутніх академічних ліцеїв. За результатами конкурсного відбору, проведеного Міністерством освіти і науки України (МОН), вісім навчальних закладів регіону отримають 37,3 мільйона гривень субвенції. Ці кошти призначені для закупівлі сучасного обладнання для кабінетів природничих наук та STEM-лабораторій, а також для формування інноваційного освітнього середовища для профільної старшої школи, яка розпочне роботу у 2027 році. Про це інформує Житомирська обласна військова адміністрація. У повідомленні ОВА зазначено: «Фінансування отримають: Новогуйвинський ліцей імені Сергія Процика, Баранівський ліцей № 1 Баранівської міської ради, комунальний заклад "Чуднівський ліцей" Чуднівської міської ради Житомирської області, Корнинський ліцей Корнинської селищної ради Житомирського району Житомирської області, ліцей № 1 імені Густава Олізара Коростишівської міської ради, Червоненський ліцей Червоненської селищної ради Житомирської області, Овруцький ліцей імені Андрія Малишка Овруцької міської ради та ліцей № 1 міста Житомира». Кошти субвенції дозволять оновити лабораторії природничих наук, STEM-лабораторії та навчальні кабінети, сприяючи створенню сучасного освітнього простору, що відповідає принципам Нової української школи. Водночас, ремонтні роботи та підготовку приміщень забезпечуватимуть територіальні громади за рахунок власних місцевих бюджетів. Це гарантує створення комфортного та функціонального навчального середовища для учнів і педагогів. Заклади освіти були відібрані за результатами конкурсного відбору, до якого громади-засновники подавали заявки. Оцінювання здійснювала комісія МОН за рейтинговою системою. При відборі враховувалися такі критерії: рівень дефіциту сучасної освітньої інфраструктури в громаді, здатність закладу ефективно та цільово використовувати нові навчальні простори, а також успішний досвід реалізації освітніх проєктів, зокрема у природничому та математичному напрямах. Загалом у рамках цієї програми було обрано 130 закладів освіти у 22 областях України. Частина з них уже отримала державне фінансування, тоді як решта, включаючи ліцеї Житомирщини, одержать кошти найближчим часом. Оновлення шкільної інфраструктури є одним з ключових аспектів реформи Нової української школи. Сучасні лабораторії та навчальні кабінети сприятимуть впровадженню практикоорієнтованого навчання, розвитку дослідницьких навичок учнів та підвищенню якості природничої та математичної освіти. У 2026 році Уряд України загалом передбачив 3,2 мільярда гривень на модернізацію освітніх просторів. Із цієї суми 700 мільйонів гривень буде спрямовано на створення сучасних освітніх середовищ у майбутніх академічних ліцеях, які з 2027 року стануть основою мережі профільної старшої школи. Інвестиції в освітню інфраструктуру сьогодні розглядаються як внесок у якісну освіту, конкурентоспроможність молоді та успішне майбутнє громад Житомирщини. Варто нагадати, що у травні 2026 року Уряд вже виділяв 23,5 мільйона гривень на модернізацію п'яти закладів загальної середньої освіти Житомирщини.
Джерело: zhzh.com.ua
Новини рубріки
Як оподатковуються виграші в Україні: роз'яснення податкової служби
25 червня 2026 р. 18:15
У селі Велика Козара започаткували традицію кінопоказів просто неба
25 червня 2026 р. 18:15