У Звягелі зафіксовано масове харчове отруєння: восьмеро осіб, включаючи шістьох дітей, потрапили до лікарні після шаурми

26 червня 2026 р. 12:15

26 червня 2026 р. 12:15


22 червня 2026 року до комунального некомерційного підприємства «Звягельська багатопрофільна лікарня» звернулися вісім осіб, включаючи шістьох дітей та двох дорослих, з ознаками гострої кишкової інфекції. Усі постраждалі були негайно госпіталізовані для проведення обстеження та отримання кваліфікованої медичної допомоги. Станом на зараз, п'ятьох пацієнтів вже виписано додому у задовільному стані, а ще троє готуються до виписки. Того ж дня, 22 червня 2026 року, фахівці Звягельського районного відділу Державної установи «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» спільно з представником Звягельського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області розпочали епідеміологічне розслідування. Його метою було встановлення факту та причин виникнення отруєння, а також направлення відповідного повідомлення до «Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України». 23 червня 2026 року міський голова видав розпорядження про створення робочої групи. Її завданням стала перевірка факту масового харчового отруєння та проведення позапланових контрольних заходів у закладах швидкого харчування. Цього ж дня, 23 червня 2026 року, представники Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, залучивши членів робочої групи, здійснили обстеження закладу, де, ймовірно, було придбано шаурму. Діяльність цього закладу харчування наразі призупинено. Звягельське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області також брало участь в епідеміологічному обстеженні. Матеріали цієї перевірки були направлені до Держпродспоживслужби України з метою отримання дозволу на здійснення позапланової перевірки відповідного закладу харчування. Необхідність такого дозволу пояснюється тим, що, згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 року №303, проведення планових заходів державного нагляду (контролю) для юридичних та фізичних осіб, а також фізичних осіб – підприємців, припинено на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”. Учасники робочої групи міської ради, залучивши представників Звягельського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області та Звягельського районного відділу ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», провели інспекцію інших закладів швидкого харчування міста. Метою цих перевірок було забезпечення контролю за дотриманням санітарних норм, вимог безпеки харчових продуктів та захисту здоров’я споживачів. В ході обстежень фахівці виявили численні порушення, здатні становити потенційну небезпеку для споживачів. Серед зафіксованих недоліків – неналежне зберігання харчових продуктів, ігнорування санітарно-гігієнічних норм, відсутність обов'язкової супровідної документації на деякі види продукції, а також порушення умов організації виробничих процесів. За підсумками проведених перевірок, власникам закладів були видані приписи з вимогою усунути виявлені недоліки у встановлені терміни. Одночасно з цим, діяльність декількох закладів швидкого харчування тимчасово зупинено до повного виправлення порушень та підтвердження їхньої відповідності чинним вимогам. Усі ці заходи мають на меті гарантувати безпеку мешканців громади та ефективно запобігати новим випадкам харчових отруєнь. Громадянам настійно рекомендується бути пильними при виборі закладів харчування, звертаючи увагу на чистоту приміщень, умови зберігання готової продукції та загальну якість обслуговування. У випадку виявлення порушень санітарних норм або погіршення самопочуття після відвідування закладів громадського харчування, необхідно негайно повідомляти про це відповідні контролюючі органи. Моніторинг функціонування закладів громадського харчування буде продовжуватися. Після повного усунення всіх виявлених недоліків, підприємства матимуть можливість відновити свою діяльність у порядку, визначеному законодавством. Забезпечення контролю за якістю та безпечністю харчових послуг залишається пріоритетним напрямом діяльності органів місцевого самоврядування, особливо актуальним у літній період, коли ризики виникнення харчових отруєнь традиційно збільшуються.

У Звягелі зафіксовано масове харчове отруєння: восьмеро осіб, включаючи шістьох дітей, потрапили до лікарні після шаурми

Джерело: info.nvrada.gov.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua