вологість:
тиск:
вітер:
У Центрі правосуддя на Закарпатті допомагають дітям постраждалим від війни
Громадський центр правосуддя на Закарпатті надає допомогу дітям, які постраждали внаслідок воєнних та збройних конфліктів. Право на отримання пільг мають діти, які не досягли повноліття.
«Громадський центр правосуддя на Закарпатті на базі Карпатської агенції прав людини «Вестед» консультує та допомагає дітям, а також особам, які на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії Російської Федерації не досягли 18 років (повноліття), і в результаті:
- отримали поранення, контузію, каліцтво;
- зазнали фізичного, сексуального насильства;
- були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
- залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
- незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;
- зазнали психологічного насильства.
Куди звертатися за отриманням статусу:
Щоб звернутися по статус, необхідно мати документи про те, що дитина постраждала від СНПК — має бути відкрите кримінальне провадження за цим фактом. Поліції для відкриття кримінальних проваджень за такими справами достатньо свідчень потерпілих або їх законних представників.
Далі з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань — до Служби у справах дітей.
У рішенні зазначаються обставини, за яких дитина постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, за винятком сексуального насильства, яке позначається літерою “А”.
Хто може звернутись до Служби у справах дітей:
- сама дитина (з 14 років);
- законний представник дитини (батьки чи усиновлювачі);
- родичі дитини (бабуся, дідусь, тітка, дядько, повнолітні брат, сестра, вітчим чи мачуха);
- представник органу опіки й піклування (якщо дитина супроводжується без батьків чи осіб, які їх замінюють).
Наразі законодавством України не передбачено виплат дитям, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, але місцеві влади можуть підтримувати таких дітей у вигляді щорічної допомоги на оздоровлення. Також такі діти можуть отримати психологічну допомогу або підтримку в здобутті освіти (до 3000 гривень).
В майбутньому можливі деякі соціальні пільги, наприклад: щорічна грошова допомога на оздоровлення дитини війни дошкільного і шкільного віку; компенсація витрат, пов’язаних із отриманням психологічної допомоги для дитини війни дошкільного та шкільного віку; підтримка для здобуття професійної, фахової передвищої та вищої освіти у державних та комунальних закладах освіти.
У випадку виникнення питань чи проблем безкоштовну юридичну консультацію та правову допомогу можна отримати за телефоном: +380667098211 або з 10.00 до 14.00 вул. Тихого, 13-Б; +380679508519 з 14.00 до 17.00 вул. Капітульна, 26/2 в Ужгороді.
Як писав zaholovok.com.ua , Громадський центр правосуддя створений для допомоги ветеранам, їх сім’ям, родичам зниклих безвісти та внутрішньо переміщеним особам, які наразі перебувають на Закарпатті.
Новини рубріки
Бухгалтера компанії на Закарпатті судитимуть за несплату понад 4 млн грн податків
07 січня 2025 р. 19:22
Село на Хустщині сколихнула трагічна звістка (ФОТО)
07 січня 2025 р. 19:10