вологість:
тиск:
вітер:
Зневага до здоров'я та гідності — освітня омбудсменка про туалет у школі на Закарпатті
На Закарпатті Верхньокоропецька сільська рада понад 3,5 роки не може облаштувати внутрішню вбиральню у Станівській школі, де навчаються 213 учнів.
Про це повідомила освітня омбудсменка Надія Лещик на своїй Facebook-сторінці.
Нам інколи складно уявити, що в закладах освіти ще залишилися вуличні вбиральні, що принижує учнів та працівників закладу освіти. Але ще є громади, де зневажаються базові потреби їхніх мешканців, і не забезпечуються належні умови в закладах освіти, написала освітня омбудсменка.
За її словами, відповідно до регламенту вбиральні мають бути у приміщенні з кабінками та дверцятами.
Надія Лещик повідомила, що надіслала звернення до Верхньокоропецької сільської ради, на балансі якої є цей заклад. З листа-відповіді стало відомо, що засновник вже протягом 3,5 років не може вирішити питання вбиральні, чим порушує законодавство, йдеться у дописі освітньої омбудсменки.
Скільки грошей виділяли з бюджету сільської ради
Надія Лещик зазначила, що у 2021 року сільська рада виділила 44 тис. грн на проєкт змін до проєктно-кошторисної документації щодо реконструкції з влаштування внутрішніх санвузлів закладу. А у 2023 році виділили 500 тис. грн на облаштування внутрішніх вбиралень, з яких оплачено за роботи 497,7 тис. грн. У 2024 році виділили додатково ще 400 тис. грн для облаштування вбиралень. Станом на 27 грудня 2024 року кошти не були використані.
У листі зазначається, що у 2024 році сільська рада виділяла 20 тис. грн на очищення та викачування фекалій, а також 80 тис. грн для поточного ремонту зовнішньої вбиральні. Але ці кошти, «з незрозумілих причин не були використані до 7 листопада 2024 року».
Також сільська рада повідомила, що Станівський заклад загальної середньої освіти I-III ступенів перебуває в оперативному управлінні Відділу освіти, культури, молоді та спорту Верхньокоропецької сільської ради. Тож він укладає договори на проведення певних робіт у закладі та здійснює контроль за виконанням, а сільська рада виділяє кошти на такі потреби.
Тому Верхньокоропецька сільська рада має знати та нести відповідальність за те чому не використані кошти, чому досі не облаштовані внутрішні вбиральні і чому не зроблено ремонт та викачування фекалій із зовнішньої вбиральні, — написала освітня омбудсменка.
Сільська рада також повідомила, що, за словами начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Верхньокоропецької сільської ради, причиною невиконання робіт є недобросовісне виконання договірних умов підрядником.
Директор Станівського закладу загальної середньої освіти I-III ступенів Юрій Пайда у телефонній розмові з Надією Лещик повідомив, що для закладу придбали три біотуалети, які забезпечать потреби початкової школи. Ці біотуалети необхідно очищати, зокрема здійснювати викачування орієнтовно один раз на тиждень.
«У цій ситуації причиною вбачаю неналежні управлінські рішення, відсутність контролю з боку органів влади за використанням коштів та виконанням робіт, відсутність відповідальності за те, що відбувається у закладі освіти, байдужість до потреб та здоров'я мешканців громади. У 2019-2020 роках була реалізована програма «Гідність дитини», яка спрямовувалася на облаштування вбиралень у закладах освіти», — йдеться в дописі освітньої омбудсменки.
Готую вимогу до Верхньокоропецької сільської ради Мукачівського району Закарпатської області облаштувати вбиральні закладу освіти відповідно до вимог санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти та відновлення прав дітей і педагогів, — написала Надія Лещик.
Джерело: mukachevo.rayon.in.ua
Новини рубріки
Бухгалтера компанії на Закарпатті судитимуть за несплату понад 4 млн грн податків
07 січня 2025 р. 19:22
Село на Хустщині сколихнула трагічна звістка (ФОТО)
07 січня 2025 р. 19:10