вологість:
тиск:
вітер:
Із 1 січня 2025 року на Закарпатті сформували 68 експертних команд замість ліквідованих МСЕК
Жодної незавершеної справи не передала своїм правонаступникам медико-соціальна експертна комісія на Закарпатті.
Відтак експертні команди, які запрацювали в області з 1 січня 2025 року, почали роботу з нуля.
Про це Суспільному розповіла директорка департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Любов Мандзич.
7 січня в Ужгородській багатопрофільній лікарні біля кабінету із табличкою "Лікарі-експерти" не було жодного пацієнта. Не було тут відвідувачів і в інші шість днів нового року. Відповідальна за створення і роботу експертних команд Наталія Мушак каже: адміністратори за законом мають п’ять днів для опрацювання даних. Поки було два записи.
Більше двох місяців лікарі проходили навчання.
"Вебінари були для заступників, керівників, лікарів та експертів. Усі їх пройшли. Із 2026 року, як нам обіцяють, всі лікарі, не зважаючи на свою професію, чи вони є в експертній команді, чи ні, повинні будуть мати сертифікат по експертизі", — сказала відповідальна за створення і роботу експертних команд.
Наразі у лікарні адміністратори опрацьовують запити, які надходять із 1 січня. Ліквідовані на Закарпатті МСЕК не передали жодної незавершеної справи своїм правонаступникам, тобто експертним командам. Відтак вони починають роботу з нуля.
Заявку про проходження оцінки повсякденного функціонування людини на офіційний портал наразі подають або сімейні лікарі, або профільний лікар.
"Лікар зареєстрований в системі, підключається, підписує електронним ключем. Портал підтягує всі дані пацієнта, витримує всі вимоги МОЗ по заповненню цієї форми і відправляє на опрацювання у експертну команду. Плюс те, що вони разом з пацієнтом можуть обрати будь-яку експертну команду по Україні. Прив’язки по прописці немає", — сказала Наталія Мушак.
Експертна команда має 30 днів на огляд хворого і оцінку його стану.
Усі дані про пацієнта — знеособлені. Експертна команда бачить ім’я людини лише при безпосередньому розгляді справи. За новими правилами, оцінювання лікарі експертних команд можуть проводити очно, дистанційно та заочно.
Наразі на Закарпатті визначили 11 медичних закладів, де будуть працювати експертні команди. Зі слів Любові Мандзич, експертні комісії працюватимуть у Рахівській районній лікарні, Тячівській районній лікарні, де і раніше працювали комісії, та в Хусті, Виноградові й Мукачеві. А також в обласних медзакладах, зокрема: Ужгородській багатопрофільній лікарні, клінічній лікарні імені Новака, центрі психічних залежностей, клінічному кардіодиспансері, протипухлинному, фтизіопульмонологічному центрі.
Джерело: uzhgorod.net.uaНовини рубріки
Вісьмох прикордонників Чопського загону відзначили державними нагородами
09 січня 2025 р. 19:40
Згадуючи ювілеї 2024-ого: помічний єпископ Йосиф Головач... (відео)
09 січня 2025 р. 19:15