вологість:
тиск:
вітер:
В Україні збільшили кількість безоплатних медичних послуг для ветеранів
Міністерство охорони здоров'я та Національна служба здоровʼя України разом з Мінветеранів анонсують запуск експериментального проєкту, який розширює перелік безоплатних медичних послуг для ветеранів війни на рівні первинної медичної допомоги.
Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову, яка надасть можливість ветеранам отримати додаткові медичні послуги з урахуванням їхнього бойового досвіду, повідомили у МОЗ.
Можливість скористатися розширеним списком безоплатних послуг буде у звільнених з військової служби учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Тепер ветерани, які підписали декларації з сімейним лікарем, у медичних закладах, які укладуть договір із НСЗУ на розширені послуги на первинному рівні медичної допомоги, зможуть отримати додаткові обстеження та лікування, зокрема:
1) складання індивідуального плану спостереження та ведення (лікування, обстеження, діагностика, профілактичні огляди) відповідно до стану здоров’я ветерана війни, наявних хронічних захворювань, історії хвороби та з урахуванням його групи ризику;
2) проведення розширеного скринінгу на стани, пов’язані з наслідками бойових дій;
3) надання психологічної допомоги, яка включає:
- індивідуальну та групову терапію;
- сесії когнітивно-поведінкової терапії;
- програми управління стресом, тривожністю та депресією;
4) лікування хронічних станів та наслідків бойових травм, у тому числі консультації фахівців (ортопеда, невролога тощо);
5) участь в реалізації індивідуальних реабілітаційних планів для відновлення після травм та захворювань;
6) участь у лікуванні захворювань та травм опорно-рухової системи, зокрема, артриту, артрозу та хвороб суглобів.
Як можна буде отримати безоплатні медичні послуги?
Підписати декларацію з сімейним лікарем (або звернутися до лікаря, з яким уже підписано декларацію).
Надати такі документи:
-
Заяву на отримання послуг (особисто або через законного представника)
-
Документ, що підтверджує статус ветерана (посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни)
-
Паспорт або інший документ, що посвідчує особу
-
Ідентифікаційний код (РНОКПП).
Заяву на отримання послуг (особисто або через законного представника)
Документ, що підтверджує статус ветерана (посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни)
Паспорт або інший документ, що посвідчує особу
Ідентифікаційний код (РНОКПП).
«Цей проєкт — ще один важливий крок до якісної медичної підтримки ветеранів, яка враховує наслідки війни та забезпечує персоналізовану допомогу кожному, хто захищав Україну», – зазначили у Міністерстві.
Послуги надаватимуться у медичних закладах, які укладуть договір із НСЗУ на розширені послуги на первинному рівні медичної допомоги для ветеранів. Це можуть бути як комунальні, так і приватні клініки, а також лікарі-ФОПи з відповідною ліцензією.
Отримати послуги можна буде в березні. Наразі йде підготовка до запуску експериментального проєкту та укладення договорів з медзакладами. Стежте за новинами на офіційних ресурсах Мінветеранів, МОЗ, НСЗУ.
Джерело: mukachevo.rayon.in.uaНовини рубріки
Майбутні працівники дитсадків проходитимуть перевірку відповідності посаді
05 лютого 2025 р. 14:37
Як на Закарпатті називали дітей у 2024 році
05 лютого 2025 р. 14:26
У Закарпатській області поширені кишкові інфекції та туберкульоз
05 лютого 2025 р. 14:24