вологість:
тиск:
вітер:
У Хусті відкрилася виставка 25 художників із різних міст України
28 березня у Хустській міській картинній галереї відкрилася підсумкова звітна виставка картин 25 художників з різних міст України та зарубіжжя. Вона охоплює два виставкові зали. У колекції зібрано кращі роботи учасників XXIV Міжнародного рєпінського пленеру, який проходив з 15 липня по 5 серпня 2024 року онлайн.
«Ця виставка експонується не тільки в Хусті. Починаючи з 2000 року, щорічно у місті Чугуєві Харківської області проводиться Міжнародний репінський пленер. Мальовнича природа околиць Чугуєва, його багатовікова історія як одного із найстаріших міст Слобожанщини, батьківщини великого Українського художника І.Ю. Рєпіна, сприяли зростанню інтересу до пленеру у художників різних міст та держав. Тож експозиція проходить саме в рамках цієї події. Хуст став одним із міст, який її прийняв, – розповів « Карпатському об’єктиву » директор Хустської міської картинної галереї Орест Цюпко.
Варто додати, що мета виставки – не тільки показати полотна талановитих майстрів пензля, але й популяризувати реалістичного спрямування у сучасному образотворчому мистецтві та здійснити безпосередньому мрію самого митця Рєпіна про перетворення його батьківщини у великий центр розвитку мистецтва.
«Головною метою пленеру було показати, що Україна жива у піснях та картинах, загалом у мистецтві. Справа в тому, що учасники Міжнародного рєпінського пленеру мали написати фрагмент із улюбленої української народної пісні. І кожен майстерно передав те, що побачив серцем і почув душею, у роботах. Пленер проходив у онлайн-форматі через війну в державі. Стартував він ще 15 липня минулого року. А 5 серпня у виставковій залі Культурного центру «Імідж» була представлена підсумкова виставка. Зараз вона експонується у Хусті», – підкреслив голова народного творчого об’єднання художників і народних умільців «Митець Верховини» Валерій Дьордяк.
За 24 роки існування пленеру в ньому взяли участь 185 художників з України, Польщі, Німеччини, Китайської Народної республіки, Латвії, Литви, Фінляндії. За весь цей час ними було написано близько 10 тисяч етюдів, що становить кілька кілометрів полотна і понад 100 кілограмів олійної фарби.
«На мою думку, організатори зовсім невипадково обрали темою пленеру гасло «Україна живе в піснях і картинах». Вона дійсно відіграє неймовірно важливу роль у збереженні національної ідентичності, культури та історії. Народна пісня, зокрема, часто розповідає про події, що сталися в минулому, про побут та звичаї, а також про особисті переживання і емоції людей. Народні пісні передавалися з покоління в покоління, і кожне нове покоління додавало щось своє, відображаючи зміни в суспільстві і житті. Пісня, як і полотно, є вираженням культурної спадщини держави, допомагає зберегти ідентичність народу та передавати її наступним поколінням», – зазначила начальниця управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради Ольга Шпірь.
Враженнями про експозицію поділилися і глядачі, які завітали на подію.
«Цікаві роботи, талановиті автори, – підкреслив директор Стеблівського будинку культури Іван Добош. – Чудово, що митці надихаються піснями. Я сам є виконавцем, люблю співати і мені імпонує такий стиль подачі матеріалу. Гадаю, це дуже цікавий задум і учасники пленеру дуже гарно впоралися з поставленим перед ними завданням.
Виставка діятиме до 15 квітня. Її можуть оглянути усі бажаючі.
Марина АЛДОН

Новини рубріки

На Закарпатті протягом доби затримали двох переправників військовозобов’язаних через кордон
01 квітня 2025 р. 15:16

Закарпатські фехтувальниці стали призерками міжнародних змагань
01 квітня 2025 р. 15:16