НСЗУ з початку року зафіксувала близько сотні скарг на побори у лікарнях

07 квітня 2025 р. 22:35

07 квітня 2025 р. 22:35


Національна служба здоров’я України від початку року вже зафіксувала майже 100 скарг з приводу поборів у лікарнях.

Про це в телеефірі поінформувала очільниця НСЗУ Наталія Гусак , повідомляє «Укрінформ».

«Ми фіксуємо за минулий рік близько 760 скарг, які надійшли на вимагання коштів (з боку - ред.) закладів охорони здоров’я. З початку 2025 року – вже близько 100 таких скарг. Торік ми повернули пацієнтам 250 тисяч гривень спільно з правоохоронними органами, спільно з адміністрацією як реакція на скаргу», – розповіла Гусак.

Вона зауважила, що на сайті НСЗУ є дашборд з умовним антирейтингом лікарень щодо скарг, які надходять від пацієнтів.

«Скарги бувають різними – про відмову у медпослузі, про вимагання коштів. Відповідно, скарги для НСЗУ – це частина ризикоорієнтованої системи моніторингу установ охорони здоров’я. Адже ми неодноразово говорили, що коли керівник підписує договір із НСЗУ, він бере на себе зобов’язання надавати лікування за тими пакетами, які визначені у договорі, безоплатно і відповідно до стандартів та протоколів», – заявила очільниця Нацслужби.

За її словами, у коридорі лікарні має бути інформаційний стенд, де чітко (і це вказано в умовах договору з НСЗУ) має бути написано, які пакети та медпослуги є безоплатними для цього закладу.

Гусак пояснила, що на цьому ж стенді має бути інформація про залишок лікарських засобів, які були закуплені централізовано або за кошти самої установи.

Громадяни також можуть набрати телефон «гарячої лінії» НСЗУ 1677, і оператор швидко перевірить, чи лікарня законтрактована на певну послугу. Він також має надати інформацію, чи треба сплачувати за ту чи іншу послугу, та пояснити, як залишити скаргу, якщо у громадянина вимагали кошти.

«Що стосується «благодійної допомоги» – пацієнт має знати, що у нього є право на інформацію безпосередньо від лікуючого лікаря. Якщо той не надає інформацію, то від керівника – чи справді входить до програми медгарантій та послуга, за яку – іноді просять, іноді вимагають – «благодійну допомогу», – пояснила очільниця НСЗУ.

Також ми писали про те, якими можуть бути наслідки для медзакладів через скарги пацієнтів.

НСЗУ з початку року зафіксувала близько сотні скарг на побори у лікарнях

Джерело: mukachevo.rayon.in.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua