Небезпечний тренд дитячої гри «Червоні двері, жовті двері»: роз'яснення психологині

10 квітня 2025 р. 18:11

10 квітня 2025 р. 18:11


В останні тижні в Україні у різноманітних месенджерах та мережі TikTok шириться новий небезпечний тренд серед підлітків – гра «Червоні двері, жовті двері» (також відома як «Двері розуму»). І з кожним днем ця гра набирає все більшої популярності.

Про те, чим саме небезпечна ця гра для підлітків – Район.Медицина розповіла психологиня Любомльського ТМО Наталія Челяда.

Що за гра

Однак цей новий тренд – небезпечний. Гра, яку випробовують підлітки, передбачає введення гравця у стан. Подібний до трансу чи гіпнозу. Учасники діляться на дві ролі: провідник — людина, яка керує процесом, та піддослідний — той, хто переживає «видіння».

Останній лягає на підлогу та кладе голову на коліна провідника. Той починає масажувати скроні учасника, повторюючи фразу: «Червоні двері, жовті двері, будь-які інші кольорові двері». Через кілька хвилин дитина нібито «входить у транс» і описує уявні кімнати, в які потрапляє.

На перший погляд, усе здається нешкідливим. Але це не так. Якщо гравець бачить «темну фігуру» або відчуває страх, гру слід негайно припинити. Бо, як пояснюють психологи, навіть за дотримання «правил» гра може завдати серйозної шкоди.

«Діти люблять щось нове, і вони перші потрапляють під вплив різних трендів, часто – таких ігор із соцмереж. Це природньо для дітей, особливо підлітків. Вони хочуть відчути якісь нові стани, пережити певні відчуття. Тому батькам сьогодні треба потурбуватися про психологічний стан дітей, бути уважними до найменших змін настрою, поведінки, здоров’я, і при потребі – звернутися до спеціалістів», – каже Наталія Челяда.

За словами психологині, перша небезпека гри є суто фізіологічною, адже масаж скроні робить дитина, а не професіонал. Масаж робиться у зоні, де проходить поверхнева скронева артерія, яку можна передавити. А щоб досягти ефекту «ейфорії», масажувати треба певний час.

Від цього порушується кровообіг, і це може бути небезпечним для дітей, у яких є аневризм судин у голові. Це може призвести до серйозних наслідків, включно з інсультом.  У дитини можуть початися спазми, підвищитися внутрішньочерепний тиск, боліти голова. А ще – запаморочення, нудота, невротичний стан, нічні кошмари.

Під час такого масажу, своєрідної гіпнотерапії, дитина розслабляється, втрачає над собою контроль, починає прислухатися до того, що йому говорять. І це не завжди будуть правильні слова, застерігає психологиня.

Досить серйозними для дітей та підлітків можуть бути психологічні наслідки гри «Червоні двері, жовті двері». Серед них – поганий сон, панічні атаки, посилення психологічних розладів, страху, тривожності, спотворення реальності.

Як уберегти дітей

Аби уберегти дітей від таких необдуманих вчинків, батькам варто більше спілкуватися з дітьми, побудувати з ними довірливі стосунки, обговорювати те, що відбувається не тільки у їхній родині, сім’ї, а й навколо. Однак навіть у цьому випадку ніхто не застрахований від участі у різних небезпечних трендах та іграх.

«Маємо обов’язково проговорювати з дітьми такі ситуації, бо навіть якщо батькам іноді здається, що у них довірливі стосунки з дітьми, це може бути не зовсім так. Іноді лише фахівець може знайти підхід до такої дитини», – зазначає психологиня.

Батькам та опікунам важливо стежити за діяльністю дітей у соціальних мережах та пояснювати їх небезпеку подібних ігор. Також важливо забезпечити дітям доступ до професійної психологічної підтримки, якщо у них є попередні психологічні проблеми.

Небезпечний тренд дитячої гри «Червоні двері, жовті двері»: роз'яснення психологині

Небезпечний тренд дитячої гри «Червоні двері, жовті двері»: роз'яснення психологині

Небезпечний тренд дитячої гри «Червоні двері, жовті двері»: роз'яснення психологині

Джерело: mukachevo.rayon.in.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua