Сучасні вимоги до обладнання лікарень

17 квітня 2025 р. 08:44

17 квітня 2025 р. 08:44


Сучасна медицина неможлива без високотехнологічного та функціонального обладнання. Відповідне оснащення лікарень забезпечує якісну діагностику, лікування, реабілітацію та ефективний догляд за пацієнтами. Спеціальне світло, хірургічні столи, ліжко функціональне медичне , кисневі розетки та багато іншого – розберемо, як потрібно оснастити медичний заклад та що для цього використовується.

Що потрібно в лікарні

Медичне обладнання лікарень представлено широким переліком технічних засобів, які поділяються на кілька категорій:

  • Діагностичне обладнання – рентген-апарати, прилади для УЗД, КТ, МРТ, ендоскопи, лабораторні аналізатори.
  • Терапевтичне та хірургічне обладнання – столи для різних типів втручань, апарати ШВЛ, наркозні станції, дефібрилятори.
  • Функціональні меблі – це лікарняні ліжка на різне число секцій, інвалідні візки, крісла забору крові.
  • Інтенсивне, реанімаційне обладнання – монітори пацієнта, системи подачі кисню, насоси тощо.
  • Обладнання для догляду за пацієнтами – візки для душу, підйомачі, системи виклику медичного персоналу.
  • Стерилізаційне обладнання – мийно-дезінфекційні машини, спеціальні автоклави.
  • Оснащення для лабораторій – мікроскопи, центрифуги, біохімічні аналізатори.

Медичне обладнання та техніка, які використовується у закладах охорони здоров’я, мають бути безпечними та на 100% відповідати національним, міжнародним стандартом. Для зменшення ризиків під час експлуатації використовується захист проти ураження струмом, перегріву, механічних пошкоджень.

Висока точність діагностичних приладів гарантує якість обстежень. Надійність у щоденному використанні подовжує терміни придатності. Легкість в очищенні та дезінфекції дозволяє дотримуватись суворих санітарно-гігієнічних стандартів. В основі матеріали, стійкі до дії антисептиків. Ергономічність обумовлює комфорт для пацієнтів і персоналу.

Наявність гарантії, запасних частин, зрозумілі інструкції та повна технічна підтримка – теж запорука експлуатації технічних рішень без зайвих проблем. При комплектації закладу охорони здоров’я важливо враховувати його профіль, рівень (первинна, вторинна, третинна ланка), пропускну здатність та кількість місць для пацієнтів. Дивіться також на кваліфікацію медперсоналу – складне обладнання потребує відповідного попереднього навчання.

Що потрібно для базового оснащення

Все залежить від зони, яку потрібно обладнати. Так для приймальних відділень замовляють термометри, тонометри, пульсоксиметри та інше діагностичне обладнання. Також знадобляться каталки, візки для пацієнтів.

В палатах встановлюють медичні функціональні ліжка, штативи для крапельниць, тумбочки, пристрої подачі кисню, кнопки для виклику медичного персоналу. В операційному блоці обов’язкова наявність спеціального хірургічного столу, лампи, стерилізаторів, наркозно-дихальної апаратури, електрохірургічного інструмента.

В оснащенні медичних закладів не буває дрібниць. Наприклад, медична киснева розетка потрібна в реанімаціях, операційних зонах, палатах інтенсивної терапії. Вона забезпечить зручне, швидке та безпечне підключення відповідного устаткування. Візуально та технічно розетка має вигляд спеціального виходу на стіні, у підвісній або медичній консолі. До нього під’єднується обладнання подачі кисню.

Оснащення лікарні потребує виваженого комплексного підходу. Потрібно не просто придбати обладнання, а спочатку ретельно все спланувати. Оснащення визначає рівень надання медичних послуг, комфорт пацієнтів та ефективність роботи персоналу. Враховуйте ціну, функціональність, довговічність, відповідність стандартам галузі. Всі популярні позиції представлено в каталозі компанії «Реанімед». Тут ви знайдете кисневі розетки, функціональні ліжка, інші меблі та устаткування за доступною ціною. Для отримання консультації лишайте заявку на сайті компанії.

Сучасні вимоги до обладнання лікарень

Джерело: uzhgorod.net.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua