Інклюзивний туризм — не майбутнє, а теперішнє: Закарпаття формує доступний простір для всіх

09 травня 2025 р. 15:47

09 травня 2025 р. 15:47


📍Усунення фізичних та інформаційних бар’єрів, а також забезпечення якісного обслуговування з урахуванням потреб кожної людини – це ключові принципи інклюзивного туризму. Їх дотримання має стати пріоритетом для соціально відповідального галузевого бізнесу Закарпаття.

☝️Дуже гостро питання організації безбарʼєрного відпочинку та реабілітації постає в умовах війни, коли багато людей, особливо наші військові й ветерани, потребують якісної підтримки та відновлення. Розбудова інклюзивного простору у готелях, санаторіях, базах відпочинку та приміщеннях туристичних компаній – це не про майбутні плани, а про реальні кроки вже зараз. На цьому під час відкриття щотижневої онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу» наголосив перший заступник голови ОВА Василь Іванчо.

📊 За рейтингом Мінрозвитку, Закарпаття – серед регіонів із середнім рівнем безбар’єрності. На території області частково інклюзивними визнано 46 об’єктів фізичного оточення і послуг. Станом на сьогодні вже 75 туристичних та соціально-культурних локацій краю внесені до загальнонаціональної інтерактивної Мапи безбарʼєрності. Серед них, зокрема, – 35 готелів і 4 парки із середнім та високим рівнем інклюзивності, розповіла начальниця управління туризму та курортів Закарпатської ОВА Маріанна Готра.

✅ За її словами, на цих локаціях уже зроблені необхідні кроки, які забезпечують маломобільним групам населення вільний доступ до всіх послуг. Ідеться про облаштування під'їзних шляхів, пішохідних зон, зручність входу до будівель і приміщень, адаптованість транспорту, терміналів, створення ресурсних кімнат, дитячих просторів, а також високий рівень сервісу й обслуговування.

🔎 Під час онлайн-зустрічі представникам бізнесу нагадали про основні нормативні документи, які містять методичні рекомендації щодо облаштування доступного простору. Також присутнім детально розповіли особливості комунікації з особами, які мають певні ментальні порушення, та людьми, які особисто пережили досвід війни.

🔹 Підприємцям регіону презентували й успішні приклади реалізації принципів інклюзивності на туристичних об’єктах. Зокрема, своїм досвідом втілення проєкту, адаптованого для потреб маломобільних груп населення, поділилися представники нацпарку «Зачарований край».

💬 «Процес реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року триває, тож закликаємо соціально відповідальний бізнес Закарпаття активніше долучатися до процесу розвитку в регіоні інклюзивного туризму», – резюмував перший заступник очільника краю Василь Іванчо.

🤝 В обговоренні також взяли участь регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Таїсія Симочко, голова громадської організації «Безбар’єрне Закарпаття» Руслан Проценко, наукова співробітниця Національного природного парку «Зачарований край» Евеліна Химич та представник ТОВ «НЬЮЗ ТРЕВЕЛ», гід-екскурсовод Юрій Зизич.

Інклюзивний туризм — не майбутнє, а теперішнє: Закарпаття формує доступний простір для всіх

Джерело: transkarpatia.net

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua