Можливості для ветеранів та членів їхніх родин

12 травня 2025 р. 16:25

12 травня 2025 р. 16:25


Український ветеранський фонд підготував добірку можливостей і корисної інформації для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин.

Про це повідомляє Український ветеранський фонд.

Добірка можливостей для ветеранів:

  • Ветерани, ветеранки та члени їхніх родин можуть безоплатно здобути освіту або пройти перепідготовку. Мінветеранів профінансує такі освітні послуги: професійна підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації; здобуття нової спеціальності на базі наявного рівня освіти; навчання на магістратурі за наявності бакалаврського ступеня. Максимальна вартість навчання, яку компенсує держава, – до 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (наразі це 45 420 гривень). Детально про те, як скористатися програмою, – на сайті Мінветеранів.
  • Український ветеранський фонд запрошує ветеранів і ветеранок на безоплатні курси із загальної англійської мови. Заняття проводитиме викладачка з 10-річним досвідом. Тривалість курсу – 2 місяці. Початок навчання – 1 липня. Заняття відбуватимуться у форматі онлайн. Для участі буде відібрано 10 осіб, які володіють англійською мовою на одному рівні та зможуть відвідувати заняття щовівторка і щочетверга в узгоджений групою час. Отримання сертифіката про проходження курсу не передбачено. Деталі та реєстрація за посиланням .
  • Повернення до цивільного життя – це нові виклики, зокрема фінансові. Як відновити фінансову стійкість після демобілізації? Як знайти роботу, перекваліфікуватися або відкрити власну справу? Які програми підтримки та гранти доступні ветеранам та ветеранкам? Національний банк України разом з партнерами розробляє освітні матеріали, які допоможуть знайти відповіді на ці питання. Пройдіть коротке анонімне опитування та розкажіть, з якими фінансовими питаннями вам довелося зіткнутися. Опитування триватиме до 9 червня. Завдяки вашому досвіду ветерани і ветеранки зможуть отримати кращу підтримку в їхніх проблемах, що стосуються управління особистими фінансами.
  • «Кар'єра ветерана: від резюме до працевлаштування» – Український ветеранський фонд Мінветеранів запрошує на інтерактивний вебінар для ветеранів та ветеранок, які готуються до першого кроку на шляху до нової цивільної професії. Захід відбудеться 16 травня о 16:00 в онлайн-форматі. Анна-Марія Сабов, HR-фахівчиня, HR Influencer 2024, People OPs Director Netpeack Group, розповість: що таке ефективне резюме, як поводитися на співбесіді, як уникати помилок під час співбесіди, як військові навички можуть допомогти у цивільній професії. Щоб взяти участь – реєструйтеся за посиланням . Вебінар відбудеться в межах проєкту «Розробка інструментів для підтримки працевлаштування ветеранів» за підтримки Міжнародний фонд «Відродження».
  • За фінансування European Union in Ukraine, IOM Ukraine у співпраці з Мінветеранів та Startup Ukraine запускає спеціальну програму підтримки ветеранського бізнесу. Долучитися до програми можуть ветерани та члени їхніх родин з Київської, Львівської та Вінницької областей, які вже мають власну справу. На учасників очікує триденний інтенсив в Києві, Львові або Вінниці, робота з менторами, психологічна підтримка, промоція бізнесу через медіа, а також шанс поборотися за грант у розмірі до €6500 на масштабування власної справи. Заявки приймаються до 26 травня 2025 року. Більше інформації про програму, умови участі та реєстрація – за посиланням .
  • Гаряча лінія кризової та юридичної підтримки Українського ветеранського фонду – це першомоментна допомога в складних ситуаціях. Зателефонувавши на номер 0 800 33 20 29, ветерани, ветеранки, члени їхніх сімей та сімей загиблих Захисників і Захисниць України можуть отримати психологічну підтримку та юридичні консультації. Дзвінки безплатні. Щоб отримати письмові безоплатні юридичні консультації – залишайте свої питання у спеціальній формі на сайті . Юристи звʼяжуться з вами та обовʼязково допоможуть.
  • ГО «Військова школа «Боривітер» проводить безоплатну підготовку військовослужбовців, які найближчим часом будуть дислоковані у місця проведення бойових дій. Підготовку до війська забезпечують, керуючись стандартами НАТО та бойовим досвідом української армії. Напрями та програми підготовки: військове управління і планування, БпЛА мультироторного типу, FPV мультироторного типу, БпЛА літакового типу, FPV літакового типу, Системи управління боєм, Топографія та орієнтування на місцевості,Основи військового звʼязку, Психологічна підготовка та підтримка. Дізнатися більше та зареєструватися можна на сайті організації.
  • Ветеранів і ветеранок запрошують на 10-тижневий безплатний онлайн-курс «Вступ до мереж» – це перший розділ міжнародної програми Cisco CCNA, яка допоможе зрозуміти, як працюють комп’ютерні мережі, інтернет маршрутизатори й протоколи. Старт навчання – 29 травня. Заняття відбуватимуться онлайн у вечірній час, двічі на тиждень. Курс проводить Ярослав Вознюк – інструктор Veteranius з 2020 року, викладач Мережевої академії Cisco при Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Для проходження курсу потрібно володіти англійською мовою принаймні на початковому рівні. Після успішного завершення випускники отримають сертифікат Veteranius, а також Мережевої академії Cisco при Києво-Могилянській академії. Курс реалізується в межах програми Veteranius від фонду Dignitas Fund. Реєстрація за посиланням .

Можливості для ветеранів та членів їхніх родин

Джерело: mukachevo.rayon.in.ua