вологість:
тиск:
вітер:
Віктор Микита зустрівся із представниками ІТ-компаній України
На базі інноваційного парку UNIT.City в Києві заступник керівника Офісу Президента провів розширену із резидентами спілки Diia.City Union, яка працює над створенням сприятливого середовища для розвитку IT-бізнесу в Україні та за її межами.
Так, із представниками найбільших ІТ-компаній, регіональних ІТ-кластерів, асоціацій та іншими учасниками технологічної спільноти країни обговорили актуальні питання функціонування ІТ-бізнесу в умовах воєнного стану в регіональному й національному вимірах.
IT-сектор, як галузі економіки та інновацій, відіграє важливу роль для країни, адже там залучено сотні тисяч інженерів різного рівня, які продовжують працювати в Україні та зміцнювати національну економіку й обороноздатність держави.
Напрямок перебуває у фокусі уваги Президента Володимира Зеленського. Відповідно всі місцеві органи влади мають чітке завдання щодо сприяння розвитку IT-галузі в зоні своєї відповідальності.
«У перші тижні повномасштабної війни західні області нашої держави прийняли декілька сотень тисяч комп’ютерних інженерів з різних куточків країни. Ми створили кластери, обʼєднали спільноту для того, щоб найкращі фахівці залишилися тут і продовжували зміцнювати державу.
Тож ми знаємо в деталях, як функціонує ця галузь, які проблеми виникають у компаній, як їх вирішувати, як мінімізувати ризики в цьому секторі, яку роль тут відіграє місцева влада і що потрібно робити, щоб взаємна довіра зростала», – наголосив Віктор Микита.
За його словами, минулого року українські IT-компанії та підприємці сплатили до державного бюджету понад 1 мільярд доларів податкових надходжень. У 2024 році експорт ІТ-послуг з України склав 6,45 млрд доларів, що в загальній структурі експорту становить 11,5%, поступаючись лише аграрному сектору.
Один з ефективних і реальних інструментів взаємодії та підтримки – платформа «Діалог влади та бізнесу», де за останні 6 місяців вже проведено понад 790 зустрічей, охоплено більше ніж 68 тисяч підприємців і залучено понад 16 тисяч представників влади, експертів різного рівня.
Під час зустрічі Віктор Микита закликав представників ІТ-компаній, регіональних ІТ-кластерів, асоціацій та інших учасників технологічної спільноти країни долучатися до платформи, бути активними в комунікації з ОВА й громадами в регіонах, адже 90% усіх питань вирішується саме на цьому рівні.
Окремо обговорили функціонування інноваційного цифрового інструменту постійного діалогу між бізнесом і державою «Пульс», який є частиною політики «Зроблено в Україні». Так, на платформі вже зараз є понад 100 000 оцінок від бізнесу.
«Це якісний зріз думок підприємців з усієї країни, зібраний та оброблений за допомогою штучного інтелекту, котрий дає бізнесу реальний інструмент впливу на якість державних послуг. Очікуємо оцінок і пропозицій щодо покращення економічного клімату також від представників ІТ-компаній.
Важливим є функціонування регіональних ІТ-кластерів та асоціацій, які всебічно підтримуються ОВА та громадами. Цей механізм комунікації із владою в регіонах довів свою ефективність. Тож закликав учасників технологічної спільноти розширювати та розвивати вже існуючі форми взаємодії», – підкреслив заступник керівника Офісу Президента.

Новини рубріки

Волонтерсько-байкерський захід до Дня захисту дітей в Ужгороді
21 травня 2025 р. 08:50

Неподалік Мукачева біля села Жборівці є унікальна природна фотозона - базальтові стовпи
21 травня 2025 р. 08:00

Ужгород у скорботі: сьогодні прощаються із загиблим захисником Олегом Гойбергом
21 травня 2025 р. 08:00