Як вибрати електромеханічний врізний замок: 5 головних параметрів безпеки

01 липня 2025 р. 20:56

01 липня 2025 р. 20:56


Останні десятиліття технології розвиваються особливо стрімко. Стосується і більш досконалих рішень для захисту майна і розмежування доступу. Яскравим втіленням цього став електромеханічний врізний замок . Це надійний пристрій, що поєднує міцність традиційної механіки та зручність електронного керування. Проте широкий асортимент може спантеличити будь-кого. Щоб зробити правильний вибір, варто орієнтуватися на ключові параметри, які безпосередньо впливають на рівень вашої безпеки.

5 ключових параметрів для вибору

Вибір замка — це не та ситуація, де варто поспішати. Аналіз п'яти основних характеристик допоможе Вам якнайкраще забезпечити надійність і спокій Вашого приміщення.

Перше, на що слід звернути увагу — це корпус замка та його ригелі. Найнадійнішими матеріалами є нержавіюча або нікельована сталь. Вони забезпечують високу стійкість до корозії, перепадів температур та спроб фізичного зламу, наприклад, висвердлювання чи вибивання. Для замків, що встановлюються на вуличні двері чи хвіртки, важливим є клас захисту від пилу та вологи (IP). Чим вищий цей показник, тим краще пристрій захищений від несприятливих погодних умов.

Сила утримання — це максимальне навантаження, яке при спробі зламу може витримати замок у закритому стані без деформування. Цей параметр вимірюється в кілограмах. Для легких міжкімнатних дверей достатньо показника до 300 кг, тоді як для важких вхідних металевих дверей варто обирати моделі з силою утримання від 500 кг і вище. Також важливою є продуктивність механізму — кількість циклів відкривання/закривання, на яку він розрахований. Якісний врізний електромеханічний замок повинен безвідмовно працювати щонайменше 200-300 тисяч циклів. Відомі виробники (наприклад, італійська CISA) обов’язково надають сертифікат до кожного механізму, що підтверджує дану особливість.

Електромеханічні замки бувають двох типів за логікою роботи:

Вибір режиму залежить виключно від призначення дверей та потреб щодо живлення такого замка.

Більшість електромеханічних замків працюють від постійного струму напругою 12V, рідше — 24V. Стабільність живлення є критично важливою для їхньої коректної роботи. Щоб уникнути проблем під час відключень електроенергії, особливо для замків нормально закритого типу, рекомендується підключати їх через блоки безперебійного живлення (ББЖ) з акумулятором. Це гарантує, що Ваша система безпеки функціонуватиме за будь-яких умов.

Врізний тип замка передбачає його встановлення всередину дверного полотна. Завдяки цьому механізм мінімально впливає на естетичний вигляд і це навіть служить додатковою перепоною для силового зламу. Також обрана модель повинна сумісна з типом і товщиною ваших дверей (дерев'яних, металевих, пластикових). І обов’язково замок має легко інтегруватися з Вашою системою контролю доступу (СКУД) та всіма дотичними аксесуарами: домофоном, кодовою панеллю, зчитувачем карток чи біометричним сканером. Далеко не зайвою стане наявність сертифікатів відповідності від виробника. Вони стануть додатковим підтвердженням якості та надійності замикаючого механізму.

Висновок

Правильно підібраний електромеханічний врізний замок — це гарантія того, що Ваш дім, офіс чи комерційне приміщення надійно захищені. Орієнтуючись на матеріал, силу утримання, режим роботи, особливості живлення та сумісність, Ви зможете знайти оптимальне рішення для задоволення будь-якої потреби у сфері захисту і розмежування доступу. Не варто заощаджувати на надійності, адже спокій і захищеність — безцінні. Обирайте перевірені моделі, які відповідають сучасним стандартам безпеки, і будьте впевнені у своєму виборі.

Як вибрати електромеханічний врізний замок: 5 головних параметрів безпеки

Джерело: uzhgorod.net.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua