Київ
вологість:
тиск:
вітер:
Погода на 10 днів від
sinoptik.ua
Закарпаття посилює реабілітацію та соціальну стійкість: Мільйонні проєкти з європейськими партнерами
Закарпатська область, незважаючи на своє географічне розташування, продовжує бути однією з ключових точок опори для всієї країни в умовах повномасштабного вторгнення. Регіон активно розвиває систему реабілітації та посилює соціальну стійкість для найбільш вразливих категорій населення.
Виклики та стратегічні плани
Ключові виклики та перспективи посилення цієї роботи обговорили в Закарпатській обласній військовій адміністрації. До зустрічі долучились представники провідних профільних організацій – румунської ASSOC та французької AFEJI, а також інші міжнародні партнери.
Заступник голови Закарпатської ОВА Юрій Гузинець зазначив, що регіон, хоч і є одним із найменших в Україні, переживає суттєве соціальне навантаження з початку війни. Він озвучив актуальну статистику:
* Офіційно зареєстровано близько 125 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Це означає, що зараз кожен четвертий мешканець Закарпаття – вимушений переселенець.
* Низка закладів соціальної сфери та дитячих будинків сімейного типу релокувалися саме до Закарпаття, і евакуація з небезпечних територій продовжується.
Пріоритети: Ветерани та інфраструктура
Питання реабілітації ветеранів та військових, які повертаються з передової, є безумовним пріоритетом для керівництва області. Особливу увагу приділяють:
* Створенню реабілітаційних відділень у лікарнях.
* Відкриттю спеціалізованих центрів, таких як «4.5.0. Recovery Center».
* Розбудові ветеранських просторів, де захисники зможуть отримати всебічну підтримку.
Міжнародна співпраця та європейські перспективи
Під час зустрічі з представниками донорських організацій обговорили вже надану Закарпаттю гуманітарну допомогу, а також визначили подальші шляхи співпраці. Ключовими напрямками стали: сприяння інтеграції ветеранів у громади та підтримка найбільш вразливих категорій населення – від дітей до людей літнього віку.
Сторони домовилися про активну роботу над спільними проєктами в межах європейських програм Еразмус+ та Interreg. Це не лише посилить співпрацю, а й дозволить залучити додаткові фінансові ресурси для розвитку соціальної інфраструктури та реабілітаційних послуг.
Директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Ольга Травіна підкреслила, що найближчим часом будуть сформовані конкретні пропозиції щодо спільних ініціатив, які зможуть претендувати на європейське фінансування.
"Закарпаття відкрите до співпраці у всіх згаданих напрямках. Ми прагнемо скористатися всіма можливостями та перейняти найкращий досвід, особливо в таких напрямках, як реабілітація військових та розвиток підтриманого проживання в контексті реформи деінституціалізації та вступу України в ЄС", – підсумував Юрій Гузинець, висловивши подяку партнерам за їхню активну підтримку регіону.
Ця співпраця є критично важливою для Закарпаття, що продовжує бути прихистком для тисяч українців, а також готується до відновлення та інтеграції ветеранів у мирне життя.

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua
Новини рубріки

Просторове планування громад: Законопроєкт про відтермінування вже в Парламенті
09 липня 2025 р. 20:53

Довге, що на Хустщині, змінило адміністративний статус
09 липня 2025 р. 20:13

На Мукачівщині мати відмовилася від рідної доньки
09 липня 2025 р. 20:13