Ужгород доєднався до масштабного екологічного проекту за допомоги Євросоюзу

17 липня 2025 р. 11:44

17 липня 2025 р. 11:44


Надважлива проблема водорегулювання та збереження води відтепер буде вирішуватися в Ужгороді в освітніх закладах.

Закарпаття потребує вирішення проблеми водорегуляції. У нас часті паводки після навіть невеликих дощів, а в засушливу погоду повністю міліють річки.

Ужгород долучився до міжнародного екопроєкту WeCaRe: заклади освіти – в центрі екологічних змін.

В місті стартував міжнародний транскордонний екологічний проєкт WeCaRe – Збираємо та утримуємо: збір дощової води, протипаводкові заходи та озеленення у прикордонних муніципалітетах регіону Угорщина-Словаччина-Україна.

Ініціатива об’єднує зусилля трьох муніципалітетів – Міхайловце (Словаччина), Шаторальяуйгей (Угорщина) та Ужгород (Україна).

Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу в рамках програми Interreg VI-A NEXT Hungary-Slovakia-Romania-Ukraine Programme. Загальний бюджет становить понад 2,5 млн євро, з яких понад 850 тисяч євро передбачено на заходи в Ужгороді.

Реалізація проєкту триватиме до березня 2027 року.

За ініціативи та за активної участі управління освіти Ужгородської міської ради до проєкту включено три заклади освіти: Ужгородські початкові школи «Ялинка» та «Веселка», а також заклад дошкільної освіти № 42 «Джерельце». Управління освіти виступило замовником проєктно-кошторисної документації, яка була розроблена й передана для реалізації департаменту міської інфраструктури міської ради – структурному підрозділу, відповідальному за технічне впровадження заходів у межах проєкту.

У кожному із закладів освіти заплановано утеплення фасадів, ремонт покрівель, оновлення водостічних систем та встановлення сучасних резервуарів для збору дощової води. Зібрана вода буде використовуватись у технічних цілях: для поливу, прибирання приміщень, у санвузлах тощо.

Додатково передбачено будівництво оранжерей площею 40 м², які не лише сприятимуть покращенню мікроклімату, а й слугуватимуть простором для екологічного навчання учнів і вихованців.

Важливою складовою проєкту є просвітницька робота з учнівською молоддю. У закладах освіти буде організовано серію інтерактивних лекцій, практичних занять і воркшопів, присвячених адаптації до змін клімату, раціональному використанню водних ресурсів та принципам «зеленого» міста. Діти працюватимуть у командах над створенням власних моделей дощових садів, озеленення дахів та інших екологічних рішень.

Також у рамках проєкту передбачені заходи міжнародного обміну досвідом між партнерами, зокрема участь експертів і представників громад у тематичних зустрічах та дискусіях щодо сталих рішень для міського середовища.

admin

Ужгород доєднався до масштабного екологічного проекту за допомоги Євросоюзу

Джерело: www.rionews.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua