Скільки коштує закарпатцям літнє дозвілля дітей

20 липня 2025 р. 17:50

20 липня 2025 р. 17:50


Літо – період канікул і розваг для малечі. Коли батьки на роботі, школярам треба якось проводити час. І не тільки в телефонах. Тож краяни дбають про різні активності для синів та доньок. Це – і спортивний інвентар, і різні ігри та атрибути для корисного й цікавого проведення часу. На жаль, коштують розваги із року в рік все дорожче…

Тож де їх купити? Скільки потрібно заплатити? Що загалом купують закарпатці, аби зайняти дітей? Відповіді шукав “ Карпатський об’єктив “.

Батут, басейн, гойдалка

Найбільш частими покупками краян для дітей є зовсім недешеві речі. У багатьох мешканців області, що проживають у приватному секторі, на подвір’ї або в саду обов’язково є надувний басейн, гойдалка та батут. Купити їх можна як на ринках, так і в спеціалізованих магазинах і навіть через інтернет.

Цілий дитячий ігровий комплекс із драбинами, мотузками та гойдалкою можна придбати за 4-5 тисяч гривень. Хороший варіант для занять спортом для дітей молодшого шкільного віку. Там може розважатися навіть не одна дитина, якщо в родині їх декілька.

Найпростіша гойдалка обійдеться у 150-200 гривень, пластикова – до 500, дерев’яна – 350, металева – 1300.

Гірку для спуску можна придбати за 2-3 тисячі. Але є й дуже дорогі – по 14, навіть по 25 тисяч гривень.

Невелику дерев’яну пісочницю можна купити за 450 гривень. Утім трансформер потягне на більш ніж 4 тисячі. Дерев’яна пісочниця з дахом обійдеться у 5 тисяч і більше.

Батути також продаються дуже різні. Найдешевший можна придбати за 1600 гривень. Утім є й у рази дорожчі – і по 6 і по 10 тисяч.

Басейнів наразі продається дуже велике розмаїття. Є багато бюджетних варіантів, але є й справді дорогі. Тут уже кому як дозволяють статки.

“Ми купили сину каркасний басейн за 5 тисяч, – розповідає “ Карпатському об’єктиву ” ужгородка Олена Симканич. – Брали через інтернет. Він металевий, розбірний. Монтував сам чоловік. Оснащений помпою, системою фільтрації води, дозатором хімії. Зараз я спокійна, що дитина і матиме розвагу, і разом із друзями загартовуватиметься, а не сидітиме годинами з гаджетом у руках”.

Надувні басейни продаються за 500-1800 гривень. Ігровий центр із водяною гіркою 3-5 тисяч.

Якщо мова про купання, то варто батькам подбати ще про деякі аксесуари. Особливо для плавання у відкритих водоймах.

“Ми влітку нікуди не їздимо, плаваємо у Тисі, – зізнається Марія Ковач із Тячева. Діти мають усе необхідне для безпечного поводження на воді. Щоправда, ціни на такі атрибути недешеві. Наприклад, дитяче плавальне коло коштує від 100 гривень, нарукавники, жилет – від 600, надувний матрац – від 200, ласти – 50-70, набір для пірнання – в межах 300-500 гривень”.

Як бачимо, аби дитя почувалося комфортно, у безпеці, могло гарно відпочивати, треба витратити купу грошей. Але ж чого не зроблять батьки заради найціннішого, що мають – власних синів та доньок!

Ролики, скейт, самокати

Для щоденних активностей купують краяни своїм школярам, які хочуть цікаво провести канікули… і багато інших речей. Скажімо, велосипеди, самокати, ролики, футбольні та прості м’ячі.

“Придбав сину-підлітку велосипед. Дуже хотів кататися на стадіоні із друзями, – розповідає Іван Маслей із Мукачева. – Покупка доволі затратна – 5 тисяч. Але це ще дешево. Промоніторив ціни і був неприємно здивований вартістю “залізних коней” для молоді. У середньому – 7-8 тисяч. Навіть за 30 продаються. А ще й аксесуари потрібні. Набір із 11 компонентів обходиться у 1300-1500 гривень. Він включає дзвінок, насос, пляшку для води, сумочку, фару, гальма тощо. Комплект для захисту, що складається із шолома та наколінників – від 750 гривень. Але це – необхідні складові безпеки і їх дитина може одягати і для катання на роликах, скейті”.

Власне ролики коштують 1700-5000 гривень, скейтборд – 600-900, трюкові самокати – від 2400.

Окремої уваги варті електросамокати. Про них зараз не мріють хіба що ті діти, у яких вони вже є. Але далеко не кожному юнаку чи дівчині дорослі мають змогу придбати цю “цяцьку” через доволі високу вартість. Ціни на електросамокати дуже різняться і залежать від багатьох чинників. Можна купити й за 12 тисяч гривень, і за 18, і за 22, і за 30, і за 48. Ціна електросамокатів залежить від кількох ключових факторів, серед яких: потужність двигуна, ємність акумулятора, якість компонентів, додаткові функції та бренд. Наявність амортизаторів, дисплею, підсвічування, Bluetooth-колонки, захисту від вологи та інших опцій також підвищують вартість.

Палатки, м’ячі, ігри

Дитячі палатки купують не тільки для походів. Якщо дитині цікаво в наметі проводити час, його можна встановити і на подвір’ї. Тим більше, що перебування на свіжому повітрі завжди корисне, а в палатці ще й можна сховатися від дощу та пекучих променів сонця.

“Сину 10 років, доньці 8. Ми довго обирали їм палатку. Обрали дитячий вігвам за 2400 гривень. Простеньку палатку-пірамідку можна купити й за 500 гривень, але вона мала за розмірами і не дуже міцна. Туристичні палатки для дітей – 800-1200 гривень. Але моїм вони не сподобались. У походи діти не ходять, а для домашніх ігор захотіли трохи інший варіант намету” – наголосила Інна Попович із Хуста.

М’ячі для батьків є найбільш дешевою покупкою, хоча й вони можуть коштувати немало.

Наприклад, комплект із трьох гумових м’ячиків можна придбати за 170 гривень, декомпресний м’яч – 200-300 гривень, футбольний – від 300, для фітнесу – від 400, надувні – від 100.

Набір для стрільби з лука “потягне” на 500-1700 гривень, водяний пістолет – 200-400 гривень, бластер – 300-800 гривень, настільні ігри – від 79 до 7000 гривень.

Загалом подібних розваг багато і те, яким надавати перевагу, залежить від платоспроможності батьків та вподобань малечі.

Як би там не було, а діти – це справді затратно. Але заради них ми готові на будь-які жертви і… на покупки також.

Марина АЛДОН

Скільки коштує закарпатцям літнє дозвілля дітей

Джерело: ko.net.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua