Навіть у вільний день — на варті життя: Історія екстреного медичного техніка Миколи Шпильки

23 липня 2025 р. 07:29

23 липня 2025 р. 07:29



Іноді справжні герої не носять плащів, а просто роблять свою справу, навіть коли не на роботі. Саме таку надзвичайну історію демонструє Микола Шпилька – екстрений медичний технік, який навіть у свій вихідний день не зміг залишити людину в біді. Ця подія, що розгорнулася в мальовничих Карпатах, є яскравим прикладом людяності, професіоналізму та відданості своїй справі.

Грибна прогулянка, що перетворилася на рятувальну операцію

Того дня Микола, як і багато інших мешканців Закарпаття після рясних дощів та сонячної погоди, вирушив до лісу по гриби. Перші "білі" вже з'явилися, і ніщо не віщувало небезпеки. Проте спокійну прогулянку перервав дзвінок від знайомого:

"Допоможи, здається, я зламав ногу. Не можу йти.

Знаходжусь у “Дубах”."

Виявилося, що 34-річний чоловік, збираючи гриби з товаришем, підслизнувся на крутому схилі й отримав серйозну травму. Поки товариш побіг по допомогу, Микола без вагань кинувся на пошуки постраждалого.

Майже пів години він блукав густим лісом, перегукувався, шукав – і врешті-решт знайшов.

Професіоналізм поза службою: Навички, що рятують життя

У густому лісі, без медичного обладнання, використовуючи лише підручні засоби, Микола Шпилька оперативно іммобілізував травмовану ногу.

Це стало можливим завдяки навичкам, здобутим на численних тренінгах.

"Далися взнаки наші навчання в тренінговому центрі. Ці прості базові навички ми відпрацьовували з інструкторами. Дякую за науку! Вже не раз доводилось застосовувати знання не тільки на роботі, але й у побуті", – ділиться Микола. Цей випадок вкотре підкреслює важливість постійного навчання та відпрацювання практичних навичок для працівників екстреної медицини.

Допомога прийшла: Фінал історії порятунку


Згодом на допомогу прибули односельці з возом та кіньми, які обережно транспортували постраждалого з гори до селища. Там вже чекала бригада екстреної медичної допомоги, яка доправила чоловіка до Рахівської районної лікарні. Рентген підтвердив перелом, і наразі потерпілого готують до оперативного втручання.


Ця історія є гордістю для всіх працівників екстреної медичної допомоги, адже вона демонструє, як їхня відданість справі виходить за межі робочих годин. Екстрені медичні техніки постійно навчаються, тренуються та вдосконалюють себе, щоб бути готовими до будь-яких викликів. Кожна така історія нагадує: справжні герої поруч, вони живуть серед нас і завжди готові прийти на допомогу.


Поради від 103: Безпечний збір грибів


Нагадуємо важливі поради для тих, хто вирушає до лісу по гриби:
* Взуття: Міцне, з високим берцем і гарним зчепленням, особливо для схилів.
* Одяг: Довгі штани та рукави зі світлої щільної тканини для захисту від комах та подряпин.
* Головний убір: Кепка чи капелюх для захисту від сонця та комах.
* Зв'язок: Повністю заряджений телефон та павербанк – обов'язково, на випадок надзвичайної ситуації.
* Спорядження: Рюкзак, вода, аптечка, ніж – усе найнеобхідніше.
* Безпека: Не ходіть самі й обов'язково повідомте близьким свій маршрут.

Залишайтеся в безпеці та пам'ятайте, що справжні герої завжди поруч!

Навіть у вільний день — на варті життя: Історія екстреного медичного техніка Миколи Шпильки

Джерело: transkarpatia.net