«Компромісів бути не може»: Єврокомісія просить уряд України пояснити, що відбувається з НАБУ та САП

23 липня 2025 р. 22:33

23 липня 2025 р. 22:33


Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн зв’язалася з президентом Зеленським, висловила серйозну стурбованість щодо наслідків поправок до Кримінального кодексу України і попросила уряд України надати пояснення.

Йдеться про законодавчі зміни щодо незалежності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної Прокуратури (САП), які можуть суттєво послабити компетенції та повноваження антикорупційних органів України. Про це редакції Район.Закордон стало відомо з коментаря речника Європейської Комісії Гійома Мерсьє , наданого для українських журналістів, які спеціалізують на темі євроінтеграції, 23 липня.

«Обидві інституції вважаються наріжними каменями верховенства права в Україні. Ці інституції мають вирішальне значення для програми реформ України і повинні діяти незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості.Повага до верховенства права та боротьба з корупцією є основними елементами Європейського Союзу. Як країна-кандидат, Україна повинна повністю дотримуватися цих стандартів. Компромісів бути не може», – прокоментував Гійом Мерсьє.

Напередодні, 22 липня Європейський Союз висловив стурбованість діями України щодо її антикорупційних інституцій, НАБУ та САП, які «мають вирішальне значення для програми реформ України і повинні діяти незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості».

«ЄС надає Україні значну фінансову допомогу, яка залежить від прогресу в галузі прозорості, судової реформи та демократичного врядування. Вступ України до ЄС вимагатиме потужного потенціалу для боротьби з корупцією та забезпечення інституційної стійкості. ЄС продовжуватиме стежити за ситуацією та підтримуватиме Україну у дотриманні верховенства права», – коментував Гійом Мерсьє.

Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №12414 , а президент України Володимир Зеленський оперативно його підписав. Згідно із змінами у законодавстві незалежні антикорупційні інституції Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) стають залежними від рішень Генерального прокурора. Ці зміни спричинили хвилю протестів по всій Україні і проблеми з євроінтеграційним курсом держави.

«Компромісів бути не може»: Єврокомісія просить уряд України пояснити, що відбувається з НАБУ та САП

Джерело: mukachevo.rayon.in.ua