Закарпатський апеляційний суд підтвердив вирок водієві, який у п’яному стані збив насмерть жінку

26 липня 2025 р. 18:02

26 липня 2025 р. 18:02



Закарпатський апеляційний суд залишив без змін вирок Тячівського районного суду у справі про смертельну дорожньо-транспортну пригоду, спричинену водієм у стані алкогольного сп'яніння. Обвинуваченого засуджено до 6 років позбавлення волі та заборонено керувати транспортними засобами протягом аналогічного строку.


Трагедія сталася 4 березня 2022 року близько 01:00 години в смт Дубове Тячівського району. Засуджений, перебуваючи за кермом автомобіля Geely в стані алкогольного сп'яніння, грубо порушив Правила дорожнього руху. Зокрема, він перевищив дозволену швидкість, не впорався з керуванням та виїхав на зустрічну смугу.

На жаль, наслідком цих дій стало збиття жінки-пішохода, яка від отриманих травм (розрив печінки, переломи ребер, черепно-мозкова травма) померла на місці події. Після скоєного водій втік з місця ДТП, не надавши допомоги постраждалій.


Суд першої інстанції визнав обвинуваченого винним за двома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 1 ст. 135 КК України (залишення в небезпеці) – 1 рік ув’язнення.

ч. 3 ст. 286-1 КК України (порушення ПДР, що призвело до смерті особи, вчинене у стані алкогольного сп’яніння) – 6 років ув’язнення з позбавленням права керувати транспортними засобами на 6 років.

Застосувавши принцип поглинання покарань (ст. 70 КК України), остаточний термін ув'язнення склав 6 років колонії.

Апеляційні скарги були подані всіма сторонами:

Захист наполягав на зменшенні терміну покарання, посилаючись на "каяття" обвинуваченого.

Потерпілі (родичі загиблої) вимагали більш суворого покарання – 10 років ув'язнення.

Прокуратура оскаржила відсутність заборони керувати транспортними засобами при застосуванні ст. 70 КК України.

Закарпатський апеляційний суд відхилив скарги захисту та потерпілих, проте задовольнив скаргу прокуратури в частині застосування заборони керувати автомобілем, що є важливим елементом превенції подібних злочинів.


Ця справа вкотре нагадує про жахливі наслідки керування транспортним засобом у нетверезому стані та про обов'язковість надання допомоги постраждалим у дорожньо-транспортних пригодах. Залишення людини в небезпеці, особливо після її смерті внаслідок ДТП, є неприпустимим і карається законом.

Закликаємо всіх учасників дорожнього руху до відповідальності та дотримання ПДР. Життя людини – найвища цінність.

Закарпатський апеляційний суд підтвердив вирок водієві, який у п’яному стані збив насмерть жінку

Джерело: transkarpatia.net