В Ужгороді СБУ та Нацрада з питань телебачення та радіомовлення навчали протидіяти кіберзагрозам

24 червня 2026 р. 11:32

24 червня 2026 р. 11:32


В Ужгороді кіберфахівці СБУ спільно з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення провели практичний семінар-тренінг із кібербезпеки та цифрового захисту для представників регіональних медіа.

В умовах повномасштабної війни основними цілями ворога залишаються об’єкти критичної інфраструктури, підрозділи Сил оборони України, органи державної влади, а також державні підприємства.

Організатори заходу наголосили, що питання захисту інформаційної сфери, яка також є однією з основних «цілей» ворога, залишаються актуальними.

Російські спецслужби застосовують широкий спектр кіберінструментів, у тому числі «запускають» шкідливе програмне забезпечення, фішингові кампанії та різноманітні кібератаки з метою несанкціонованого втручання, порушення доступності та цілісності інформації. Важливо вчасно розпізнавати та локалізувати можливі загрози, – відзначили експерти.

Учасники заходу мали змогу покроково розібрати на практиці типові приклади ворожих кібератак на медіасферу та разом з експертами СБУ застосувати до кожної окремої ситуації дієві «рецепти» з протидії загрозам.

Важливо не тільки почути, а реально вникнути у питання, відпрацювати на практиці чіткий алгоритм – це вже немало в умовах щоденних викликів, – вважають організатори семінару. – Тут ми маємо можливість віднайти спільні рішення, усвідомити масштаб потенційних загроз й навчити різних спеціалістів «захищатися» від кібератак.

Від початку повномасштабного вторгнення рф фахівці Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ спільно з регіональними підрозділами нейтралізували понад 15 тисяч кібератак і кіберінцидентів.

Організатори семінару також надали рекомендації стосовно захисту робочих пристроїв, ознайомили учасників із сучасними методами виявлення і нейтралізації кіберзагроз.

В умовах викликів сьогодення фахівці радять дотримуватися елементарних правил кібергігієни, зокрема, впроваджувати двофакторну аутентифікацію, систематично оновлювати програмне забезпечення, своєчасно реагувати на підозрілі повідомлення тощо.

Захід організували фахівці Регіонального центру забезпечення кібербезпеки Управління СБУ в Закарпатській області спільно з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, співробітниками Управління Держспецзвʼязку в Закарпатській області за сприяння Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ.

Про це повідомля пресслужба СБУ в Закарпатській області.

В Ужгороді СБУ та Нацрада з питань телебачення та радіомовлення навчали протидіяти кіберзагрозам

Джерело: ko.net.ua