В Ужгороді на виконкомі підтримали програму покращення житлових умов

24 червня 2026 р. 12:30

24 червня 2026 р. 12:30


Програму покращення житлових умов мешканців Ужгородської міської територіальної громади та військовослужбовців Збройних Сил України, членів їх сімей «Власний дім» на 2026-2030 роки підтримали сьогодні на черговому засіданні виконкому міськради. Документ ще внесуть на розгляд сесії міськради.

Метою Програми є фінансова підтримка мешканців міста у забезпеченні доступним житлом та покращенні існуючого житла, впровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій через надання довгострокових пільгових кредитів тим категоріям осіб, які потребують поліпшення умов проживання та мають право на користування такими позиками.

Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів бюджету Ужгородської міської територіальної громади та коштів, залучених Фондом інвестування з обласного бюджету. Кошти міського бюджету, спрямовані на реалізацію Програми, є зворотними та повертатимуться до бюджету громади після погашення кредитів позичальниками.

Термін реалізації Програми – 2026–2030 роки. Вона передбачає три етапи виконання: І етап – 2026–2027 роки, ІІ етап – 2028–2029 роки, ІІІ етап – 2030 рік.

Кредитування у межах Програми передбачене за такими напрямами: будівництво та придбання житла, добудова, реконструкція і капітальний ремонт житла, будівництво інженерних мереж, зокрема систем газо-, водо- та електропостачання, водовідведення, встановлення систем очищення води, твердопаливних котлів, генераторів та інших резервних джерел живлення, впровадження енергоефективних заходів, зокрема утеплення фасадів і дахів, заміна вікон та дверей, а також сплата першого внеску на придбання житла через державну програму іпотечного кредитування «єОселя».

Про це повідомляє Ужгородська міська рада.

В Ужгороді на виконкомі підтримали програму покращення житлових умов

Джерело: ko.net.ua