В Ужгороді нагородили рятувальників УДСНС у Закарпатській області за героїчну боротьбу з пожежами

25 червня 2026 р. 10:29

25 червня 2026 р. 10:29


Нагородження відбулося перед початком сесії

Перед початком чергової сесії Ужгородської міської ради міський голова Ужгорода Богдан Андріїв висловив щиру вдячність працівникам Управління ДСНС України у Закарпатській області за їхню постійну допомогу, мужність та самовіддане виконання службових обов'язків.

Згідно з розпорядженням міського голови, за сумлінну службу, високий професіоналізм та вагомий внесок у забезпечення безпеки громади, почесними грамотами було нагороджено особовий склад 2-го державного пожежно-рятувального загону УДСНС у Закарпатській області.

Ця нагорода. за словами міського голови,  стала черговим визнанням титанічної та виснажливої праці ужгородських вогнеборців, які протягом тривалого часу ліквідовували складні та небезпечні займання на полігоні твердих побутових відходів у селі Барвінок під Ужгородом.

Лише з початку року на цьому сміттєзвалищі зафіксували понад 16 великих пожеж , наймасштабніша з яких спалахнула наприкінці квітня. Тоді площа займання сягнула близько 1000 м2, а до гасіння залучалися десятки рятувальників, спецтехніка та навіть дрони для моніторингу ситуації з повітря. Окремі займання на полігоні тривали годинами, а подекуди й добами, через складність гасіння: вогонь часто проникає на глибину кількох метрів, викликаючи тривале токсичне тління, що вимагає безперервного розгрібання відходів та проливання водою.

Довідка: Пожежі на сміттєвих полігонах вважаються одними з найважчих для ліквідації підрозділами ДСНС. Попри серйозну екологічну загрозу та задимлення навколишніх сіл, ужгородські рятувальники щоразу оперативно локалізували вогонь, захищаючи здоров’я містян і запобігаючи перекиданню полум'я на сусідні території.

Міська влада та мешканці Ужгорода щиро дякують героям без зброї за їхню цілодобову готовність стояти на варті безпеки нашого міста.

Вл. інф.

В Ужгороді нагородили рятувальників УДСНС у Закарпатській області за героїчну боротьбу з пожежами

В Ужгороді нагородили рятувальників УДСНС у Закарпатській області за героїчну боротьбу з пожежами

Джерело: uzhgorod.net.ua