вологість:
тиск:
вітер:
Бійка між патрульними та чоловіками в Ужгороді: одного затримали, омбудсман ініціює перевірку
В Ужгороді на вулиці Минайській 22 червня між патрульними та чотирма чоловіками виникла бійка: відео сутички оприлюднили у соцмережах. Правоохоронці повідомили, що помітили громадян, які випивають алкоголь у громадському і попросили в них документи для перевірки. За інформацією представника Уповноваженого ВР з прав людини на Закарпатті, правоохоронці могли безпідставно застосувати фізичну силу проти ветерана російсько-української війни, який також є особою з інвалідністю II групи внаслідок війни.
Як у пʼятницю, 26 червня, повідомили у патрульній поліції Закарпаття, інцидент стався 22 червня на вулиці Минайській близько 21-ї години. «Екіпаж патрульних ТОР помітив групу з чотирьох чоловіків, які розпивали спиртні напої у публічному місці. Під час перевірки документів один із чоловіків відмовився надавати особисті дані, а інший почав конфліктувати та перешкоджав діям поліцейських», – повідомили правоохоронці.
Надалі чоловіка, який відмовився надати свої дані, затримали. «Під час затримання громадянин перешкоджав роботі поліцейських, після чого патрульні застосували до нього фізичну силу та кайданки.
Потім патрульні встановили його особу та зазначили, що той перебуває у розшуку за самовільне залишення частини.
На відео , яке оприлюднила патрульна поліція видно, що правоохоронці підходять до групи громадян через розпиття алкогольних напоїв. Тоді учасників просять показати документи. Надалі між учасниками виникає суперечка, яка переростає в бійку.
Як зазначили патрульні, одного з причетних до інциденту доставили до управління поліції, а згодом передали працівникам відділу безпеки прикордонного загону.
Водночас представник Уповноваженого ВР з прав людини на Закарпатті Андрій Крючков, повідомив , що до нього звернувся ветеран російсько-української війни, особа з інвалідністю II групи внаслідок війни.
«За викладеними у зверненні обставинами, 22 червня 2026 року в місті Ужгороді працівники поліції могли безпідставно застосувати до нього фізичну силу та спеціальний засіб», – написав Андрій Крючков.
На відео , яке опублікував Андрій Крючков, видно як один із поліцейських під час бійки розпилює газ із балончика на одного з чоловіків під час сутички. Згодом бійка припиняється, а чоловік показує документи: як коментують на відео, це посвідчення про інвалідність унаслідок війни.
Тепер представник Уповноваженого ВР з прав людини на Закарпатті готує лист Голові Націполіції щодо невідкладного проведення службового розслідування, а також надання правової оцінки діям працівників поліції, й вилучення та дослідження записів із бодікамер і відеореєстраторів службових автомобілів. Ще одне звернення готується до ДБР щодо наявності можливих ознак кримінального правопорушення в діях службових осіб. Справа перебуває на особистому контролі Уповноваженого ВР з прав людини Дмитра Лубінця.
*головне зображення – ілюстративне
Джерело: zaholovok.com.ua
Новини рубріки
В Ужгороді відбулося загальноміське свято випускників
26 червня 2026 р. 11:27