вологість:
тиск:
вітер:
Випускники Берегівського ліцею попрощалися з рідною школою
25 червня в атріумі Закарпатського угорського університету імені Ференца Ракоці II відбулося урочисте прощання з випускниками Берегівського ліцею імені Лайоша Кошута. Цього дня, завершивши навчання, 45 випускників закладу одержали свідоцтва про повну загальну середню освіту. Урочистості були чудовою нагодою для ліцеїстів, їхніх родин, педагогів та гостей згадати про досягнення та виклики минулих років. Отримання документів про повну середню освіту стало важливою віхою в житті випускників, які відтепер крокуватимуть до нових цілей та можливостей.
Захід розпочався з урочистого виходу випускників, після чого прозвучали Державний та національний гімни. Зі словами привітання до присутніх звернулася директорка ліцею Емеше Желтваї-Веждел.
«Ми знову досягли надзвичайно важливого рубежу. Сьогодні завершується вагомий етап вашого життя. Проте, як і кожне закінчення, це водночас поріг нового початку, старт нового великого розділу. Сьогодні минає ваше безтурботне дитинство. Ви переступаєте поріг дорослого світу, де доведеться брати на себе відповідальність за кожне рішення та вчинок. Ваші батьки й надалі залишатимуться поруч і підтримуватимуть вас у всьому чим зможуть, але безхмарні дитячі роки вже залишилися позаду», – зазначила очільниця закладу.
«У який саме момент ми перетворюємося з дитини на дорослого? Точно визначити неможливо. Можна лише стверджувати, що це не пов’язано суто з віком чи отриманням диплома. Наразі всі ви склали іспити, необхідні для подальшого навчання. Хтось радіє результатам, а хтось, можливо, трохи розчарований, бо очікував більшого. Життя саме таке: воно складається зі злетів і падінь. Та, попри все, я закликаю вас не здаватися за перших же невдач. Завжди шукайте нові рішення, будуйте сміливі плани, підкорюйте світ із високо піднятою головою та впевнено реалізуйте свій потенціал», – додала вона.
До заходу долучився й консул Угорщини в Берегові Дьордь Балог, який передав вітання від дипломатичного відомства. За його словами, якщо іспит оцінює успішність лише в конкретний короткий момент, то свідоцтво про повну загальну середню освіту відображає роки наполегливої праці, зусиль та батьківської турботи. Консул окремо відзначив вишуканий та елегантний жест ліцеїстів, які особисто завітали до консульства, щоб вручити запрошення. «Цим вчинком ви продемонстрували все найкраще про себе та про заклад, який вас виховав, – зауважив він. – Пам’ятайте, що кожен жест має особливе значення. Будь-яка ваша дія характеризує не лише вас особисто, а й тих, кого ви представляєте: батьків, школу, націю».
Відтак випускників привітала заступниця директора, колишня вчителька початкових класів Агнеш Дьорфі. Вона тепло згадала початок їхнього шляху 11 років тому, коли зав’язувала шнурки понад 30 маленьким першокласникам. Цьому класу довелося пройти крізь непересічні історичні випробування: після дистанційного навчання під час пандемії він долав виклики та труднощі воєнного стану в повсякденному житті.
«Ми з колегами завжди прагнули не просто дати вам знання, а й прищепити цінності, які неможливо виміряти оцінками: чесність, порядність, чуйність, вдячність, любов і віру. Без цього щоденне життя втрачає свій справжній сенс, – зазначила вона. – Помилятися – це природно, у цьому немає біди. Проблема виникає тоді, коли ви не робите всього можливого, щоб на цих помилках вчитися».
Після виступів директорка Емеше Желтваї-Веждел та її заступниця Ірина Надь вручили свідоцтва про повну загальну середню освіту 45 випускникам. Від імені всього випуску Барбара Філе й Рамона Бідзіля висловили глибоку вдячність батькам за їхню підтримку та любов, а від імені батьківського комітету зі словами подяки педагогам виступила Маріанна Патакі.
Ще більш незабутньою церемонію зробила яскрава культурна програма: гості насолоджувалися співом Тімеї та Лейли Шереш, танцювальним виступом Ніколь Федяй, а також динамічною сальсою у виконанні 11-класників. Згодом два випускні класи представили зворушливу відеодобірку, в якій зібрали найбільш яскраві та веселі спільні спогади за 11 років навчання.
На завершення свята випускники попрощалися зі своєю альма-матер традиційним прощальним вальсом, який виконали на головній площі міста.
Вікторія Кун/Kun Viktória/ Kárpátalja hetilap
Джерело: ko.net.ua
Новини рубріки
14-годинна рятувальна операція в у горах: трьох українців відшукали в Румунії
27 червня 2026 р. 15:02
Понад 41 мільйон гривень для шкіл Закарпаття: які заклади отримають сучасні STEM-лабораторії
27 червня 2026 р. 14:55