Випускники Берегівського ліцею попрощалися з рідною школою

27 червня 2026 р. 19:01

27 червня 2026 р. 19:01


25 червня в атріумі Закарпатського угорського університету імені Ференца Ракоці II відбулося урочисте прощання з випускниками Берегівського ліцею імені Лайоша Кошута. Цього дня, завершивши навчання, 45 випускників закладу одержали свідоцтва про повну загальну середню освіту. Урочистості були чудовою нагодою для ліцеїстів, їхніх родин, педагогів та гостей згадати про досягнення та виклики минулих років. Отримання документів про повну середню освіту стало важливою віхою в житті випускників, які відтепер крокуватимуть до нових цілей та можливостей.

Захід розпочався з урочистого виходу випускників, після чого прозвучали Державний та національний гімни. Зі словами привітання до присутніх звернулася директорка ліцею Емеше Желтваї-Веждел.

Випускники Берегівського ліцею попрощалися з рідною школою

«Ми знову досягли надзвичайно важливого рубежу. Сьогодні завершується вагомий етап вашого життя. Проте, як і кожне закінчення, це водночас поріг нового початку, старт нового великого розділу. Сьогодні минає ваше безтурботне дитинство. Ви переступаєте поріг дорослого світу, де доведеться брати на себе відповідальність за кожне рішення та вчинок. Ваші батьки й надалі залишатимуться поруч і підтримуватимуть вас у всьому чим зможуть, але безхмарні дитячі роки вже залишилися позаду», – зазначила очільниця закладу.

«У який саме момент ми перетворюємося з дитини на дорослого? Точно визначити неможливо. Можна лише стверджувати, що це не пов’язано суто з віком чи отриманням диплома. Наразі всі ви склали іспити, необхідні для подальшого навчання. Хтось радіє результатам, а хтось, можливо, трохи розчарований, бо очікував більшого. Життя саме таке: воно складається зі злетів і падінь. Та, попри все, я закликаю вас не здаватися за перших же невдач. Завжди шукайте нові рішення, будуйте сміливі плани, підкорюйте світ із високо піднятою головою та впевнено реалізуйте свій потенціал», – додала вона.

Випускники Берегівського ліцею попрощалися з рідною школою

До заходу долучився й консул Угорщини в Берегові Дьордь Балог, який передав вітання від дипломатичного відомства. За його словами, якщо іспит оцінює успішність лише в конкретний короткий момент, то свідоцтво про повну загальну середню освіту відображає роки наполегливої праці, зусиль та батьківської турботи. Консул окремо відзначив вишуканий та елегантний жест ліцеїстів, які особисто завітали до консульства, щоб вручити запрошення. «Цим вчинком ви продемонстрували все найкраще про себе та про заклад, який вас виховав, – зауважив він. – Пам’ятайте, що кожен жест має особливе значення. Будь-яка ваша дія характеризує не лише вас особисто, а й тих, кого ви представляєте: батьків, школу, націю».

Випускники Берегівського ліцею попрощалися з рідною школою

Відтак випускників привітала заступниця директора, колишня вчителька початкових класів Агнеш Дьорфі. Вона тепло згадала початок їхнього шляху 11 років тому, коли зав’язувала шнурки понад 30 маленьким першокласникам. Цьому класу довелося пройти крізь непересічні історичні випробування: після дистанційного навчання під час пандемії він долав виклики та труднощі воєнного стану в повсякденному житті.

«Ми з колегами завжди прагнули не просто дати вам знання, а й прищепити цінності, які неможливо виміряти оцінками: чесність, порядність, чуйність, вдячність, любов і віру. Без цього щоденне життя втрачає свій справжній сенс, – зазначила вона. – Помилятися – це природно, у цьому немає біди. Проблема виникає тоді, коли ви не робите всього можливого, щоб на цих помилках вчитися».

Випускники Берегівського ліцею попрощалися з рідною школою

Після виступів директорка Емеше Желтваї-Веждел та її заступниця Ірина Надь вручили свідоцтва про повну загальну середню освіту 45 випускникам. Від імені всього випуску Барбара Філе й Рамона Бідзіля висловили глибоку вдячність батькам за їхню підтримку та любов, а від імені батьківського комітету зі словами подяки педагогам виступила Маріанна Патакі.

Випускники Берегівського ліцею попрощалися з рідною школою

Ще більш незабутньою церемонію зробила яскрава культурна програма: гості насолоджувалися співом Тімеї та Лейли Шереш, танцювальним виступом Ніколь Федяй, а також динамічною сальсою у виконанні 11-класників. Згодом два випускні класи представили зворушливу відеодобірку, в якій зібрали найбільш яскраві та веселі спільні спогади за 11 років навчання.

Випускники Берегівського ліцею попрощалися з рідною школою

На завершення свята випускники попрощалися зі своєю альма-матер традиційним прощальним вальсом, який виконали на головній площі міста.

Вікторія Кун/Kun Viktória/ Kárpátalja hetilap

243721

30 травня в Берегівському ліцеї імені Габора Бетлена пролунав останній дзвоник. Свято закінчення навчального року відбулося в затишній та урочистій атмосфері. Випускники попрощалися зі школою, учителями й однокласниками, ділячись душевними момента...

18:14 Травень 31, 2025

243685

У закладах освіти Берегівської територіальної громади урочисто пролунав останній дзвоник! Це Свято особливо важливе для 288 випускників 11-х класів та 431 дев’ятикласника — саме вони стоять на порозі важливих рішень, що визначатимуть їхнє майбутнє.

17:20 Травень 30, 2025

236578

24 березня 105 випускникам мовних курсів Центру навчання дорослих Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ в урочистій атмосфері вручили двомовні сертифікати про успішне завершення занять. Церемонія відбулася в рамках відзначення...

13:23 Березень 26, 2025

Випускники Берегівського ліцею попрощалися з рідною школою

Джерело: karpat.in.ua