Фільм «20 днів у Маріуполі» представить Україну на премії «Оскар»

18 вересня 2023 р. 16:47

18 вересня 2023 р. 16:47


Документальний фільм українського журналіста Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» буде претендентом від України на премію «Оскар». Таке рішення у понеділок, 18 вересня, прийняв Український Оскарівський Комітет.

Як зазначається у повідомленні на офіційному сайті Української кіноакадемії, саме «20 днів у Маріуполі» представлятиме Україну серед претендентів на номінацію на премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв та наук у категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм». Фільм обрали на голосуванні Українського Оскарівського Комітету, головою якого є Валентин Васянович.

Нагадаємо, разом із журналістом Associated Press, режисером Мстиславом Черновим над фільмом «20 днів у Маріуполі» працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко.

У національному відборі на право представляти Україну на «Оскарі» брали участь п’ять фільмів: «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, «Залізні метелики» Романа Любого, «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Терикони» Тараса Томенка та «ШТТЛ» Адрієна Уолтера.

Фільм «20 днів у Маріуполі» представить Україну на премії «Оскар»

Джерело: zaholovok.com.ua